COVID

Covid

Коронавірус за походженням є зоонозних. Він вражає органи дихання і шлунково-кишкового тракту людини.

Історія

Коронавірусна інфекція з'явилася в грудні 2019 року в китайському місті Ухань. Вірус пристосувався серед людей.
Небезпечний, він викликає швидкий розвиток захворювання органів дихання - атипову пневмонію.

Китайським вченим вдалося встановити точне джерело його появи. Ним виявився ринок морепродуктів в місті Ухань провінції Хубей. Вчені вивчили віруси декількох видів коронавируса, і прийшли до висновку, що джерело схоже на вірус кажанів. Не можна виключати і змій, яких повно на ринках Азії. Шляхом передачі його від тварини до людини становлять також змії, що вживаються в Азії в їжу.

Доктора-інфекціоністи покликані запобігти небезпечну епідемію і її глобальне поширення.

Класифікація

Коронавірус ще не до кінця вивчений, але за попередніми даними, викликається небезпечними джерелами:

 • HCoV - 226E;
 • HCoV-OC43,
 • MERS-CoV, SARS-CoV - викликають важку ступінь респіраторного захворювання, при якій розвивається атиповий запалення легенів, проблеми з нирками;
 • HNoV

Етіологія захворювання коронавірусів

Інфекційне зараження викликає Coronavirus. Він навколо себе має суперкапсиду, увінчані шипами: на тонких ніжках розташовуються кульки. Він схожий на корону. Віруси знищуються в середовищі вище 56 градусів, погано переносять антибактеріальні антисептики і різні дезінфектори. Низька температура йому не перешкода.

Шляхи зараження і механізми розвитку

Місце виникнення коронавірусу зміни, в їх процесі з’являється новий вірус.Джерелом виникнення його є тварини - змії, мавпи, кажани, птиці. Відсутня статистика про домашніх чотириногих вихованців, морських свинках, хом'яків, щурики. Сприймають вони цю хворобу, і приймають чи на себе вірус, невідомо.

Збудники не передаються через предмети, ручки дверні, предмети побуту, але, тим не менш, необхідно обробляти руки антисептиком, обробляти їх дезінфікуючими засобами, не торкатися забрудненими руками обличчя, очей, слизових оболонок.

Вірус передається фекально-оральним шляхом, а також, повітряно-крапельним і повітряно-пиловим. Заражає він через виділення носоглотки (кашель, чхання), фекальні відходи. Людина дуже сприйнятлива до них, повторне зараження можливо.

Інфікуванню схильні люди будь-якого віку, але найбільшому ризику піддаються люди середньої і старшої вікової групи. Середній вік хворих в Китаї та інших країнах 49 - 56 років.

На сьогоднішній день механізми розвитку інфекції невідомі. Зараження в першу чергу піддаються дихальні органи верхніх шляхів. Інфікування відбувається дуже швидко через бронхи, добираючись до органів дихання. При фекально-оральному механізмі інфікування відбувається шляхом зараження шлунково-кишкового тракту. Від повторного інфікування захисту немає.

Клінічні прояви коронавіруса

Обов'язковий карантин становить чотирнадцять діб, при цьому може відбуватися зараження інших людей. Нездужання відбувається, як класичний грип, будь-яка простудна хвороба.

Може спостерігатися різке зниження апетиту, поява лихоманки, задишка, нудота. Невисока температура не завжди є показником інфекційної хвороби.

На початковому етапі інфікування з'являється сухий кашель, підвищення температури, слабкість в організмі. Може з'явитися стійка діарея, кон'юнктивіт. Нездужання може проходити на низькому ступені розвитку, минаючи органи дихання, проявляючись в кашлі, занепаді сил і невисокій температурі. Її може не бути і зовсім. Важка ступінь інфікування супроводжується високою температурою, наполегливим кашлем, обтяженого диханням, слабкістю в тілі. Якщо є якісь хронічні або запущені хвороби, то це посилює ступінь інфікування. Організм не може боротися.

Симптоми коронавірусной інфекції, респіраторна форма:

 • біль при ковтанні;
 • головний біль;
 • сильний кашель;
 • виникнення пониженого вмісту кисню в тканинах і органах;
 • м'язова невралгія;
 • озноб;
 • риніт;
 • чхання;
 • зростання температури тіла.

Перебіг, ускладнення при коронавірусі

У легкому ступені ураження коронавірусів ускладнень не буває, карантин проходить близько п'яти-семи діб. 

При зараженні SARS і MERS CoV немає важкого ступеня перебігу хвороби, пацієнти виліковуються. 

При високому ступені зараження лікування проходить два тижні і більше. 

При захворюваннях легкою формою інфікування смертних випадків не зареєстровано. 

При високому ступені зараження наслідки коронавируса вкрай несприятливі:

 • тяжка інтоксикація;
 • набряк органів дихання;
 • гостра недостатність органів дихання;
 • можливість летального результату.

Особливості хвороби у дітей

Зараження вірусом викликає задишку, утруднення дихання, розвивається шийний лімфаденіт, запалюється трахея, з'являються свистячі, сухі хрипи в органах дихання.

Діагностика

Симптоми коронавірусної інфекції аналогічні з симптомами інших респіраторних захворювань, тому діагностику провести неможливо. В цьому випадку роблять тест на ковід 19. Його можна провести на роботі або в домашніх умовах, запросивши медичного працівника додому.

Діагноз коронавірусна інфекція встановлюється шляхом проведення лабораторних процедур. Матеріалом для дослідження служить біоматеріал пацієнта. Якщо встановлена ​​пневмонія, лікар має право призначити рентген, щоб з'ясувати фактичну картину стану органу.

Coronavirus COVID-2019 test concept
Covid-19 Coronavirus Outbreak Prevention. Beautiful Young Woman Disinfecting her Hands, Using Hand Sanitizer Gel
Unrecognizable medical worker wearing protective uniform taking senior woman's nasal swab for coronavirus test
Hand in medical gloves throws medical mask into trash can on blue background. Quarantine over. Covid 19. Concept of coronavirus end. Banner with copy space. Stay safe. Health protection equipment.
New normal lifestyle with shoppers put on disposable gloves in supermarket for protection against coronavirus in Malaysia

Previous
Next

Лікування коронавіруса

Для знищення інфекції легкої форми вдаються до протикашльових ліків і медикаментів, що дозволяє знизити температуру тіла і нормалізувати роботу кишечника. Застосовують при лікуванні кортикостероїдні засоби, антивірусні ліки, імуноглобуліни. При виникненні високого ступеня зараження застосовують антивірусні засоби, штучна вентиляція легенів. Відмінні результати були при отриманні хворим плазми крові вже перехворівшого цим вірусом пацієнта.

Безпечним вважається перехворів пацієнт, якщо після закінчення трьох днів у нього немає високої температури і задишки.

Профілактика

На сьогоднішній день заходів профілактики коронавірусної інфекції немає. При будь-яких  легких респіраторних явищах необхідно обмежити себе від відвідин оточуючими, сидіти вдома, проводити заходи з дезінфекції приміщення, предметів, кухонних приладів, а також обов'язкова гігієна рук. Не торкатись брудними руками до обличчя, очей, слизових; а також не відвідувати місця масові заходи:

 • кінотеатри, музеї;
 • не їздити на автобусі і іншому громадському транспорті;
 • не відвідувати вечірки, конференції, концерти.

Також для профілактики коронавіруса слід:

 • обмежити себе в поїздках за межі області;
 • використовувати засоби індивідуального захисту;
 • дотримуватися імунний режим (вологість в приміщенні 40-60%, повітря в приміщенні 20 градусів);
 • обробляти ніс сольовими розчинами;
 • не відвідувати цього року країну Висхідного Сонця, особливо, провінцію Хубей.

При знаходженні в Китаї слід не відвідувати ринки морепродуктів і ринки, де продають тварин. Необхідно дотримуватися правил термічної обробки продуктів, особливо м'ясних і рибних.

Який лікар лікує?

Спостерігає хворобу і працює з нею лікар-інфекціоніст. Всі процедури, пов'язані з коронавірусом, здійснює фахівець вузького спрямування. Проводиться діагностика хвороби, дослідження, рентгенографія, лікування.

Лікарі

Якщо потрібна допомога лікаря, виникли актуальні питання по цій темі, необхідно звернутися на офіційний сайт клініки Євмакс. Кращі лікарі-інфекціоністи готові надати допомогу в проведенні тестів, в наданні інформативною консультації, при необхідності провести всі необхідні процедури і призначити лікування. Раннє звернення до фахівців дозволить запобігти розвитку грізної хвороби. Визначити і лікувати на ранньому етапі розвитку її це запорука успішного одужання.

З питань коронавирусной епідемії можна звернутися і по телефону урядового зв'язку 1545.

Пам'ятайте, гігієна рук завжди була і є ефективним заходом профілактики будь-яких хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом! При схожих ознаках хвороби одягайте маску!

Зв'язатися з нами

+38 (050) 353 77 03
+38 (068) 100 77 03
+38 (063) 623 11 03
+38 (044) 355 77 03

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв'язку. Наші фахівці зв'яжуться з вами в самий найближчий час!