Електронейроміографія

Що таке електронейроміографія (або скорочено – ЕНМГ)? Це метод дослідження, який дозволяє діагностувати розлади, пов’язані з ушкодженням периферичних нервів та скелетних м’язів.

Для чого використовують метод електронейроміографії?

 За допомогою ЕНМГ визначається рівень електричної активності нервів та м’язів, що дозволяє дати оцінку їх функціональному стану. Електронейроміографія дає змогу встановити місце ушкодження нерва (та припустити характер або причину цього ушкодження), надати відомості про причину патології м’язів (атрофії, паралічу або порушення чутливості).

Існує дві найбільш поширенні та загальновідомі методики ЕНМГ – стимуляційна та голкова. Кожна з методик використовується в доцільних для неї випадках. Стимуляційна – при захворюваннях периферичної нервової системи (неврити та невропатії як полі- так і моно- (у тому числі, так звані «тунельні» синдроми) та інші гострі та хронічні захворювання периферичної нервової системи), голкова – при дослідженні патології м’язів (міозіти, міопатія та інше). Також немаловажним приводом використання ЕНМГ є діагностика порушень нервово-м’язової провідності при міастенії та міастенічних синдромах.

Без проведення ЕНМГ, частіше за все, лікар не може встановити остаточний діагноз з переліку тих, що зазначені як показання до електронейроміографії.

Чи боляче це?

Стимуляційна міографія викликає дещо неприємні відчуття. Найчастіше, пацієнт описує свої відчуття як: «Не скажу, що було боляче, простоале дещо дискомфортно. Ніби коли б’є статичним струмом вдома». В принципі,  те, наскільки дискомфортним буде дослідження, залежить від чутливості конкретної людини, адже поріг больового сприйняття у людей є різним. Голкова міографія схожа на укол тоненькою голочкою (по суті це і є, як навіть зрозуміло із назви, укол голочкою в м’яз, який досліджується).

В залежності від обсягу дослідження триває від 15 хвилин до 1 години.

У медичному центрі Євмакс проводиться діагностика методом електронейроміографії. Підготовка.

Підготовка до процедури ЕНМГ не вимагає спеціальних приготувань. Єдине, що за добу до дослідження важливо припинити прийом ліків, таких як міорелаксанти та антихолінестеразні, бо вони впливають на процес передачі нервового імпульсу. Та на протязі трьох діб до процедури виключити прийом алкоголю (з тієї ж причини).

Показання до ЕНМГ:

  • Наявність скарг на м’язові болі, спазми, судоми, слабкість у ногах чи руках;
  • Підозра на «тунельний» синдром (нерв затискає в кістковому каналі сухожильних м’язів);
  • Грижі м/х дисків та корінцевої системи;
  • Ураження м’язів та порушення м’язового тонусу (міозіти, міастенії, м’язові дистрофії);
  • Ураження нервів (нейропатія лицьового нерва, полінейропатія, невралгія різного генезу та ін.);
  • Травми та переломи верхніх та нижніх кінцівок (для перевірки чи зберіглась цілісність нервів в місці переламу).
  • До протипоказаннь ЕНМГ відносяться епілепсія, психічні розлади, період загострення інфекційних або серцево-судинних захворювань.

Результати обстеження: попередні результати стають відомими одразу після (а можна сказати навіть під час) обстеження, проте для більш виваженого та детального розшифрування показників дослідження та діагностування захворювання фахівцю з ЕНМГ деякий потрібен час. Дивлячись на конкретну ситуацію та обсяг дослідження, може знадобитись від 5 хвилин до 30-40хв на обробку інформації та висновок.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Капильница Киев цена-min
Частная клиника Евмакс Киев-min

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!