Ультразвукове дослідження (УЗД Київ)

Ультразвукове дослідження (УЗД) – це обстеження внутрішніх органів людини за допомогою ультразвукових хвиль.

На сьогоднішній день ультразвукове дослідження є однією з найбільш затребуваних і інформативних діагностичних процедур. Воно дозволяють детально обстежити органи:

 • черевної порожнини і малого таза,
 • нирки,
 • серце,
 • судини,
 • лімфатичні вузли,
 • щитовидну залозу,
 • молочні залози,
 • відслідковувати і контролювати розвиток плода при вагітності.

На відміну від рентгенівських променів, ультразвук не використовує випромінювання.

Унікальність ультразвукового дослідження полягає в тому, що воно може показати частини тіла в русі, такі як серцебиття або кров, що тече по кровоносних судинах.

Це обстеження внутрішніх органів людини за допомогою ультразвукових хвиль: хвиля по-різному проходить через тканини різної щільності, що і фіксується сканер. Зображення виводиться на монітор або відразу друкується знімок.

Діагностика може проводитися як і дорослих, так і дітей. Обстеження за допомогою УЗД нешкідливо для людини, тому його можна проводити часто, навіть кілька разів в день і протягом усього курсу лікування хворого.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Можливості та особливості ультразвукового дослідження

У медицині існує три основних види досліджень з розміщення датчика УЗД:

 • Трансабдомінальне – коли датчик апарату переміщається по поверхні тіла людини в зоні розташування досліджуваного органу
 • Трансректальне дослідження частіше використовується для діагностики захворювань простати і проводиться шляхом розміщення датчика в прямій кишці.
 • Трансвагінальне дослідження застосовується для огляду жінок і діагностики захворювань матки і яєчників. Спеціальний датчик в даному випадку поміщається в піхву.

Переваги УЗД:

 • діагностика хвороби на ранніх її етапах розвитку. Ви зможете відразу ж почати лікування та уникнути проблем в майбутньому. До того ж вартість ліків сьогодні досить висока;
 • УЗД допоможе виявити хворобу, коли клінічна картина не може дати чіткої відповіді;
 • за допомогою ультразвукового дослідження можна контролювати процес лікування.

Багато хто погодиться, що зробити УЗД досить недорого, ніж надалі купувати дорогі медикаменти для лікування запущеного захворювання.

Лікарі нашої клініки володіють всіма знаннями і унікальними методиками, необхідними для професійного дослідження внутрішніх органів людини. До того ж під час обстеження використовується допплер, що допомагає підняти УЗД на більш високий рівень діагностування.

За допомогою даної програми проводиться обстеження судин і кровотоку.

За допомогою доплера можна досліджувати кровотік в основних артеріях шиї, ніг і рук. Завдяки такій діагностики можна виявити звуження артерії в шиї і запобігти інсульту. Також допплер застосовують для дослідження кровотоку плода під час вагітності.

Скринінг – це УЗД, призначається вагітній жінці, щоб виявити патології плода. Така послуга, як скринінг, виконується лікарями вищої категорії для виявлення аномалій ще до народження дитини.

Також може проводитися експертне УЗД.

Ще один вид ультразвукової діагностикитривимірна або 3D (3Д). Завдяки такій послузі можна зняти цілий фільм про ще не народженої дитини.

Зображення під час 3D (3Д) УЗД вже не плоске, а об’ємне, що робить картинку дуже чіткою і докладною. Ви зможете зробити і зберегти на пам’ять такий запис про свою дитину.

Де б Ви не вирішили зробити УЗД, Вам необхідно в першу чергу проконсультуватися з лікарем. Ультразвукове дослідження проводитися на різні внутрішні органи дорослих і дітей, а ціна при цьому буде різною. Вартість залежить від органів, які будуть обстежуватися.

Навіщо і коли йти на УЗД?

  1. Для постановки точного діагнозу

При наявності підозрілих ознак пацієнт йде на консультацію до фахівця, який займається лікуванням певних органів і систем. Щоб визначити точний діагноз, одного первинного огляду недостатньо. Спеціаліст дає направлення на додаткові інструментальні та лабораторні обстеження.

УЗД апарат показує внутрішні органи в режимі реального часу, виявляючи наявні порушення органів і систем.

 2. При вагітності

Перше скринінгове УЗД обстеження призначається вагітним на ранніх термінах. Процедура допоможе визначити, наскільки правильно розвивається дитина, чи немає ускладнень вагітності у майбутньої мами, потрібно медична допомога. На перших тижнях за допомогою УЗД гінеколог визначить точний термін вагітності, а на останніх – стать дитини, положення його тіла, вага і інші важливі параметри, необхідні для вибору методів розродження.

  1. Для контролю за ходом терапії

Для контролю за ходом терапії – після постановки діагнозу, лікар складає індивідуальний план терапії, спрямований на усунення патології. За допомогою УЗ-иссследования фахівець може в динаміці оцінити ефективність призначеної терапії, при необхідності вносити корективи, щоб досягти максимально позитивного лікувального ефекту.

Які проблеми зі здоров'ям може виявити УЗД?

УЗД можна використовувати для виявлення широкого спектра проблем з травленням, в тому числі:

 • кісти
 • каміння в жовчному міхурі
 • аномальне збільшення селезінки
 • аномальні розростання печінки або підшлункової залози
 • рак печінки
 • жирова хвороба печінки

Діагностичний ультразвук може використовуватися для:

 • Діагностики захворювань щитовидної залози
 • Дослідження серця
 • Оцінки кровотоку і стану судин
 • Дослідження передміхурової залози

Жінки частіше звертаються для проведення УЗД для:

  1. Пошуку причин тазового болю
  2. Визначення причини відхилень в менструальному циклі
  3. Діагностики безпліддя і контролю для його лікуванням
  4. УЗД молочних залоз проводиться для перевірки грудей і дослідження структури ущільнень, якщо вони виявлені

УЗД при вагітності

 • Підтверджує, що ви вагітні і визначає термін
 • Оцінює наявність навколоплідних вод
 • Підтверджує відсутність ознак синдрому Дауна, дефектів головного, спинного мозку, серця

Як проходить ультразвукове дослідження?

Під час діагностики пацієнт лежить на кушетці, на шкіру в досліджуваній області лікар наносить прозорий гель.

Після цього діагност бере датчик і починає переміщати його по шкірі пацієнта. Зображення обстежуваних внутрішніх систем і органів надходить на монітор.

Потрібно врахувати, що для проведення ряду ультразвукових обстежень може знадобитися певна підготовка.

Зокрема, при ультразвуковому обстеженні сечового міхура необхідно, щоб він був наповнений. Це гарантує отримання більш точних результатів.

Наш медичний центр «Євмакс» пропонує якісну і доступну медичну допомогу в місті Київ. У нашій клініці Ви можете пройти повну діагностику організму, в тому числі відвідати кабінет ультразвукового обстеження (УЗД) для виявлення патологій внутрішніх органів.

Наші лікарі проводять діагностику на сучасному високоточному апараті Toshiba Aplio 300 експертного класу. Устаткування дає картинку гарного дозволу, завдяки чому лікар отримує вичерпну інформацію для детального опису стану внутрішніх органів.

Пацієнтам є дуплексне і триплексное УЗД, доплерографія.

 

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери