Сухість піхви: симптоми, лікування в г. Киев

Складна знайти жінку, яка ніколи не скаржилася на сухість в піхві. Здавалося б, нешкідливий стан. Але, під такою ознакою може ховатися маса гінекологічних захворювань. Отже, сухість піхви – аномальне витончення слизової оболонки піхви. Такий стан може виникнути на тлі як гормональних, так і негормональних причин.

Основні причини сухості піхви

У більшості випадків дана проблема виникає у жінок в період клімаксу. Під час менопаузи відбувається гормональна перебудова – знижується вироблення жіночих статевих гормонів естрогенів. Це призводить до сухості слизової в піхву.

Так, через 2-3 роки після настання клімаксу, від сухості інтимної зони страждає кожна друга жінка. Якщо не коригувати даний стан спеціальними гормональними препаратами, атрофія слизової настане через 5-7 років після останніх місячних.

Але, патологія значно омолодилася. Все частіше наші фахівці спостерігають подібні стану у молодих жінок і дівчат до 40 років. Пов’язано це з настанням раннього клімаксу.

Серед інших причин сухості піхви виділяють такі:

 • вагініт атрофічний;
 • гінекологічні операції (видалення матки, придатків);
 • терапія онкології опроміненням;
 • гормональний збій;
 • вагітність;
 • прийом деяких медикаментозних препаратів (оральні протизаплідні).

Атрофічний вагініт і сухість провокують не тільки гормональні збої і дисфункція ендокринної системи. До такого стану призводять безпосередні впливу зовнішнього середовища на слизову. Сюди відносять недотримання особистої гігієни, спринцювання, роздратування від презервативів, патогенні мікроорганізми.

У зону ризику потрапляють і ті дівчата, які страждають від таких супутніх захворювань:

 • ВІЛ;
 • цукровий діабет;
 • ожиріння;
 • дисфункція імунної системи;
 • патології щитовидної залози;
 • хвороба Шегрена.
Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Як проявляється сухість у піхві?

Витончення слизової піхви не завжди проявляється відчутними симптомами. На початковій стадії атрофічний процес протікає непомітно. Тому рекомендовано регулярно проходити огляд у фахівця. Лікарі нашої клініки знайдуть індивідуальний підхід до кожної пацієнтці, і допоможуть впоратися з проблемою в найкоротші терміни.

Вже на стадії активного розвитку атрофії дама може помітити відсутність вагінальних виділень. Під час статевого акту перестає виділятися і мастило. Це призводить до дискомфорту, болю під час статевого зв’язку. Інтимне життя відходить на другий план.

Далі приєднуються такі прояви:

 • свербіж, печіння в піхву;
 • відчуття печіння при сечовипусканні;
 • печіння від використання інтимного мила, гелю;
 • виділення рожевого кольору після статевого контакту.

При такому стані підвищується ризик приєднання інфекційного захворювання. У цьому випадку жінка може спостерігати незначні білі виділення із специфічним запахом.

Які можуть бути ускладнення?

Багато дівчат вважають такий стан нормальним і тимчасовим. Але, якщо не займатися пошуком першопричини і лікуванням, можуть виникнути серйозні ускладнення зі здоров’ям. Відвідавши наш медичний заклад, цього вдасться уникнути.

Дана патологія схильна до рецидивів, кольпіту. Коли слизова стоншена, вона починає покриватися мікротріщинами після мінімального механічного впливу. Так, в піхву починають активно розвиватися патогенні мікроорганізми. Серед частих ускладнень зустрічаються інфекційні захворювання, запалення.

Якщо ігнорувати всі рекомендації лікаря, патологія перейде в хронічну форму. Такий стан знижує якість життя жінки. Серед ускладнень відзначають і такі захворювання:

 • цистит;
 • уретрит;
 • аднексит;
 • ендометрит;
 • параметрит.

Що ж робити? Як лікувати сухість піхви?

Якщо ви помітили у себе ознаки сухості піхви, поспішайте до нас в клініку. Гінеколог проведе огляд і дасть рекомендації щодо лікування. Своєчасне виявлення проблеми гарантує повне позбавлення від неї.

Є кілька методів лікування. Як правило, вони застосовуються комплексно. Така терапія дозволить відновити гормональний фон, відновити вагінальні виділення, позбавити від можливої ​​інфекції. Комплексне лікування сухості піхви включає в себе наступні етапи:

 1. Гормональна терапія. При сухості важливо підвищити рівень естрогену в організмі жінки. Це може бути як естроген в чистому вигляді, так і естроген в комбінованих гормональних схемах. Такі препарати випускаються у вигляді таблеток, свічок, кілець, пластирів. Підібрати максимально ефективний засіб і форму допоможе наш фахівець.
 2. Антибактеріальне лікування. Якщо спостерігається розвиток кольпіту, антибактеріальна терапія призначається обов’язково. Антибіотики придушать патогенну мікрофлору.
 3. Місцева терапія. Для усунення запалення використовують мазі, креми, гелі, свічки, ванночки, які полегшують перебіг лікування.
 4. Відновлення корисної флори піхви. На завершальному етапі необхідно відновити здорову мікрофлору. Найчастіше для цього використовуються свічки з молочнокислими бактеріями.

Тривалість лікування повністю залежить від давності патології, віку, наявності супутніх захворювань.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери