Що слід знати про родимки?

Ви не впевнені в безпеці своїх родимок? Збираєтесь у відпустку на море? З’явились ознаки переродження родимки? Що потрібно робити?

По-перше, для початку ви можете провести самодіагностику за системою АКОРД.

Тобто, перевіряєте на А – асиметрія (родимка стає асиметричною), К – контур, край (край родимки став нерівним, або нечітким), О – окрас, колір, забарвлення (родимка змінила забарвлення, окремі її ділянки або вся вона тепер має різний колір), Р – розмір, його зміна (збільшується або площа родимки, або її висота над рівнем шкіри), Д – динаміка (поява кірочок, тріщин, шелушіння, кровоточивості, раптове зникнення родимки).

Також зверніть увагу на «симптом гидкого каченяти». Це коли всі родимки більш-менш подібні між собою, але якась помітно відрізняється. 

Оглядати свої родимки потрібно регулярно і якщо якась із них змінюється за шкалою АКОРД, вас щось насторожує, ви випадково травмували її, вона почала кровити, слід негайно звернутися до лікаря, який проведе вам дерматоскопію.

Дерматоскопія

Що таке дерматоскопія? Це огляд шкіри, її новоутворень, родимок, виростів за допомогою дерматоскопа – прилада з камерою, який дає збільшення в 50 разів та дозволяє помітити найменші зміни. 

Навіть якщо ви не помічаєте підозрілих родимок на тілі, варто не рідше разу на рік відвідувати дерматолога для профілактичного огляду. Якщо спеціаліст знайшов родимку з ознаками переродження, він порекомендує таку родимку видалити і відправити на гістологічне дослідження. Лише за його результатами можна поставити точний діагноз і дізнатися, наскільки небезпечним було новоутворення. Адже переродження родимок може призводити до раку шкіри, меланоми.

Дерматоскопія – це зовсім безболісна процедура і займає мінімум вашого часу, не вимагає спеціальної підготовки і не має протипоказань. Але, можливо, саме завдяки їй ваше життя може бути врятоване.

Будьте здорові!

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери