Сімейний лікар

Людина дбає не тільки про своє здоров’я, але і про самопочуття рідних людей. Кожна людина хоче, щоб чинився якісне лікування, а цьому може сприяти сімейний лікар.

Які обов'язки сімейного лікаря?

Він зобов’язаний надати максимально ефективну медичну допомогу всьому сімейству, включаючи дітей і літніх родичів. Звертаючись до сімейного лікаря, можна відчути ряд переваг:

 • він робить огляд членів сім’ї і знає всі плюси і мінуси в роботі їх організму довгі роки;
 • перебуваючи під його чуйним наглядом, сім’я впевнена в надійності наданих послуг;
 • пацієнтам не потрібно ходити в пошуках кваліфікованого лікаря по поліклініках і лікарнях, що значно економить кошти, час і сили. Сімейний лікар може виявити причину, і тільки після цього відправляє до потрібного лікаря на консультацію.
Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Капильница Киев цена-min

Коли варто звертатися до сімейного лікаря?

Якщо є проблема зі здоров’ям, то необхідно звернутися за консультацією до лікаря, що спостерігає сім’ю. Він бачить цілісність проблеми з функціонування організму і відповідає за поставлений діагноз і призначене лікування лікарем вузького профілю. З його допомогою може статися корекція призначень лікарських препаратів і лікування. Він здатний надати допомогу при перших же симптомах і гострих станах.

Організм людини складається з органів і систем, які пов’язані між собою, і тільки сімейний лікар, спостерігаючи за пацієнтами довгий час, має повну картину в роботі кожного органу. Якщо лікується одне захворювання, то можна наразити на небезпеку інші системи організму, і цього сімейний доктор допустити не може. Його завдання – зробити лікування безпечним і надають сприятливий ефект на весь організм пацієнта.

Сімейний лікар може надати допомогу в підборі ліків при:

 • проблеми в органах дихання;
 • проблеми в серцевої і судинної систем;
 • вірусних інфекціях;
 • лікуванні вуха, горла носа;
 • проблеми в шлунку і кишечнику;
 • проблеми з нирками і сечостатевої системи;
 • алергіях сезонного і постійного характеру;
 • порушення обмінних процесів.

Сімейний доктор спостерігає за пацієнтами під час реабілітації після отриманих травм, інсультів і інфарктів.

Клініка «Евмакс» приймає пацієнтів в денному стаціонарі, де проводяться оздоровчі процедури такі, як:

 • УВЧ-терапія;
 • тубус-кварц;
 • інгаляції.

Коли ви захворієте або захворів ваш маленький дитина, а вам необхідно виходити на роботу, то потрібно оформляти документ, завірений лікарем, який засвідчує, що ви не можете в даний період працювати. У цій ситуації на допомогу приходить сімейний лікар. За чинним законодавством він має право видавати лікарняні листи своїм пацієнтам і вам не потрібно відвідувати державну поліклініку.

Для чого потрібен лист по непрацездатності?

Документ, що підтверджує наявність у вас або вашої дитини захворювання, через якого ви не відвідуєте місце зайнятості називається листом по непрацездатності. Він видається при тих захворюваннях, які не рекомендується переносити на ногах, і потрібне дотримання режиму лікування. Якщо його не дотримуватися, то можуть виникнути різні ускладнення, які несуть небезпеку для здоров’я. Якщо вчасно не розпочати лікування банальної застуди, то вона може перерости у запалення легенів.

Тому лікар, бачачи ваш стан, виписує лист по непрацездатності. Якщо ви відчуваєте нездужання, яке не дозволяє вам працювати, то розумно буде звернутися до лікаря.

Як оформляється лікарняний лист?

На початковому етапі потрібно проконсультуватися з лікарем. Він оглядає пацієнта і слухає його скарги. На підставі первинного огляду ставиться діагноз, і виписуються ліки для лікування. Якщо пацієнт потребує лікарняному листі, то йому його відкривають. Але якщо захворювання не небезпечно і пацієнт може з ним працювати, то в оформленні листа по непрацездатності лікар має право відмовити.

Виписується лист через хворобу сімейним лікарем. Також його можна оформити у лікарів вузького профілю, яких відвідав пацієнт зі скаргою.

Термін непрацездатності визначає фахівець і це залежить від хвороби. Згідно із законом України лист з непрацездатності виписується на п’ять днів і продовжується до десяти днів за календарем, якщо цього вимагає захворювання.

Як і де виписати лист по непрацездатності?

У клініці «Евмакс» в Києві видається лист по непрацездатності після звернення до лікаря. Вартість лікарняного листа входить в оплату послуг лікаря. Також доктор при огляді хворого:

 • призначає лікарські препарати;
 • дає напрямок, якщо бачить в цьому необхідність на здачу аналізів або обстеження;
 • виписує направлення на прийом до фахівця, який займається цим видом захворювання.

Листи по непрацездатності, видані в приватній клініці, є документ суворої звітності і мають юридичну силу для надання їх за місцем зайнятості або в навчальному закладі.

Оформити лист можна тільки при реальних симптомах захворювання.

Запис до фахівців клініки «Евмакс» можна здійснити в телефонному режимі або на офіційному сайті через консультантів.

Як лікується бронхіт?

Захворювання, яке зачіпає дихальні шляхи і пов’язане з їх запаленням, коли виділяється слиз і дратуються запалені стінки бронхів називається бронхітом.

Чим лікується бронхіт?

Якщо доктор ставить початковий діагноз, то пацієнту виписується направлення на здачу крові для аналізу і рентген. Як тільки надходять відповіді, доктор призначає лікування у вигляді протизапальних, жарознижуючих, протиалергічних ліків. Для полегшення дихання приписуються ліки для розширення бронхів, інгаляції і озонотерапія.

Антибіотики призначаються індивідуально і це залежить від форми захворювання. Якщо він протікає гостро, то вони не призначаються. Якщо він приймає хронічну форму, то вони прописуються хворому. Наголос робиться на прийом вітамінного комплексу.

Бронхіт зазвичай триває не більше двох тижнів, але якщо виникають ускладнення, то лікування продовжується.

Симптоматика захворювання

Він може бути викликаний бактеріями інфекцією, алергією або грибками. Він здатний набувати гостру і хронічну форми. Кожен пацієнт, хворий бронхітом, відчуває різні симптоми, але деякі з них ідентичні для кожного хворого і це:

 • мокрий кашель;
 • нежить;
 • хрипи при вдиханні;
 • болі в грудях;
 • слабкість і ломота у всьому тілі;
 • посилене виділення поту.

Які бувають ускладнення після бронхіту?

Захворювання може викликати ряд серйозних ускладнень і це може бути як запалення легенів, так і хвороби хронічного характеру верхніх дихальних органів. Коли лікар підозрює, що у пацієнта може бути пневмонія, то відправляє його на рентген і призначає різні обстеження. Ускладнення після бронхіту схильні курці і ті, хто зайнятий на шкідливих виробництвах. При перших же симптомах необхідно відразу ж звертатися до лікаря, щоб він міг на первинній стадії надати кваліфіковану допомогу пацієнту і захворювання не викликало ускладнень.

Якщо бронхіт протікає важко, то потрібна госпіталізація хворого або призначається денний стаціонар.

Як проводиться лікування пневмонії?

Захворювання легенів, викликане інфекцією, називається пневмонією. Ця хвороба небезпечна і на неї хворіють багато людей, до того ж смертність перевищує сім мільйонів чоловік в рік в світі.

Симптоматика пневмонії і причини захворювання

Пневмонія з’являється від бактерій і вірусів, а також від грибків і паразитів мешкають в організмі. На первинному етапі вона ніяк не відрізняється від застуди та грипу. Тому без лікарської допомоги точний діагноз поставити важко.

Необхідно відвідати лікаря, якщо виникли такі симптоми як:

 • сухий кашель переріс в мокрий;
 • нежить;
 • при відхаркуванні поява гнійної або з кров’ю мокротиння;
 • біль в області грудей;
 • слабкість;
 • приватне серцебиття;
 • утруднене дихання;
 • висока температура;
 • біль в області голови;
 • колір шкіри придбав синій відтінок;
 • зайва сонливість або безсоння.

Якщо з’явився біль при диханні і отхаркивается багато мокротиння, то це характерно для ускладнень. Іноді під час захворювання з’являється блювота і діарея.

До групи ризику потрапляють люди з ожирінням і хронічними захворюваннями, курці і мають ослаблений імунітет від нестачі корисного харчування і вітамінів.

Запалення легенів діагноз і лікування

Вдома  зробити правильний діагноз не можливо, і тому пацієнт, який має підозру на пневмонію, повинен в обов’язковому порядку звернутися до лікаря, щоб не погіршувати ситуацію важкими ускладненнями.

Лікар вивчає симптоматику і скарги пацієнта, слухає серцевий ритм, вимірює тиск і пульс і робить призначення, де рентген або комп’ютерна томографія обов’язкові. Якщо є необхідність, то пацієнт здає на аналізи кров сечу і мокроту.

При підтвердженні діагнозу до лікування приступають негайно. Призначення робиться з антибіотиків та противірусних ліків, протизапальних і жарознижуючих препаратів, а також приписуються відхаркувальні засоби. Чи не кожен препарат підходить для окремо взятого пацієнта і підібрати комбінацію ліків може тільки фахівець. Самолікуванням в такій ситуації займатися небезпечно. Лікування пневмонії проводиться в денному стаціонарі клініки «Евмакс»

Лікуванням пневмонії повинен займатися лікар, тому як це небезпечне захворювання.

Як лікується гостра респіраторна вірусна інфекція?

Захворювання ГРВІ відноситься до інфекційних захворювань, викликаним вірусом, який можна підхопити в громадських місцях. Простудні захворювання вражають людей в зміну сезонів і різкого похолодання.

Як лікується ГРВІ?

Якщо у пацієнта підвищена температура, то лікар призначає жарознижуючі засоби в комплексі з противірусними препаратами. Краплі та спреї для носа допомагають позбутися від нежиті. Інгаляції допомагають вилікувати кашель у комплексі з відхаркувальні засоби.

При ГРВІ необхідно дотримуватися режиму і не контактувати зі здоровими людьми, тому як вірус може поширюватися. Носіння марлевих масок має бути обов’язковим як для хворого, так і для тих, хто перебуває з ним у контакті. Необхідно користуватися індивідуальними засобами гігієни і столовими приборами.

Фахівці медичної клініки «Евмакс» надають допомогу при лікуванні і профілактиці ГРВІ. Вони призначають вітамінні комплекси, щоб зміцнити організм. Пацієнти можуть отримати лікування в денному стаціонарі.

Симптоматика ГРВІ

При захворюванні з’являються:

 • головний біль;
 • кашель;
 • підвищення температури;
 • нежить;
 • ломота.

Під час ГРВІ можна зіткнутися з такими ускладненнями, як отит і гайморит, осиплість голосу і ангіна. Симптоми захворювання ідентичні грипу і бронхіту, тому за точним діагнозом необхідно звертатися до фахівців.

Симптоматика захворювань суглобів

Багато пацієнтів скаржаться на різні болі в суглобах. Це може бути артрит, коли суглоб запалиться або артроз, що виник через зношування суглоба. У деяких людей з’являється бурсит, чому сприяє накопиченню рідини або подагра, що виникає від порушення обмінних речовин.

Хвороба суглобів не виникає на рівному місці і може з’явитися через:

 • інфекції;
 • травми;
 • надмірної фізичної активності;
 • спадкової хвороби;
 • переохолодження;
 • ускладнення.

Ознаки захворювань суглобів:

 • хворобливі відчуття при фізичної активності або в стані спокою;
 • деформування суглобів;
 • труднощі в русі;
 • почервоніння і пухлини;
 • підвищена температура;
 • хрускіт в зоні суглобів.

Як лікуються захворювання суглобів?

Пацієнт зобов’язаний прийти на прийом до лікаря і розповісти йому про симптоми. Доктор виписує направлення на аналіз крові і УЗД або КТ. Після отримання результатів робиться призначення лікарських препаратів. У клініці використовується прогресивна технологія лікування суглобів і це ударно-хвильова терапія. Самолікування може призвести до плачевного стану і руйнування суглоба. Тому лікуватися потрібно під наглядом лікарів.

Суглоби не люблять надмірного навантаження. Тому, щоб їх не навантажувати, необхідно позбутися від зайвої ваги і робити щоденні фізичні вправи. Якщо були травми суглоба, то необхідно відразу консультуватися з професіоналами.

Як лікуються захворювання лімфатичної системи?

Система, де є капіляри і судини, лімфатичні вузли і м’які органи, і яка відіграє важливу роль в життєдіяльності людського організму, захищає його від інфекцій і контролює обмін речовин, називається лімфатичної.

Симптоматика захворювань лімфатичної системи

Лімфатичні вузли збільшуються через те, що в організмі присутній інфекція і це може послужити різного роду захворювань. Тому при перших же симптомах потрібно звернутися до фахівців. А вони можуть виражатися наступним чином:

 • лімфовузли збільшилися;
 • вони болючі при натисканні;
 • шкіра почервоніла;
 • підвищилася температура;
 • в організмі присутній слабкість.

При збої в роботі лімфатичної системи збільшені лімфовузли можна відчути в області шиї, в пахвових западинах і паху. Вони збільшуються до такого стану, що їх можна намацати самостійно. Але звернення до лікаря повинно бути обов’язковим, тому як тільки він може визначити, через що це сталося.

Як лікується захворювання лімфатичної системи?

Після відвідин лікаря і його огляду, призначається аналіз крові і сечі та УЗД органів. У клініці «Евмакс» фахівці практикуються і успішно справляються з лікуванням різних захворювань, пов’язаних з лімфою.

Як лікується грип?

Грип відноситься до вірусного захворювання і від нього страждають всі люди, але більш схильні до ті, хто потрапляє в зону ризику і це літні люди і діти, а також ті, чий імунітет ослаблений. Грип заразний, і тому при перших же симптомах, необхідне втручання фахівця.

Симптоматика грипу

Схожість грипу з різними іншими вірусними захворюваннями очевидна, і щоб не пропустити більш складно виліковне захворювання і вберегти себе від ускладнень, необхідно проконсультуватися з лікарем. Грип проявляється наступним чином:

 • з’являється кашель і нежить;
 • підвищується температура;
 • відчувається біль в горлі;
 • в організмі слабкість і ломота;
 • головні болі.

При перших же симптомах схожих з грипом потрібно відвідати фахівця, який встановить точний діагноз і призначить лікування. При грипі обов’язковий постільний режим і прийом таких ліків, як жарознижуючі засоби і противірусні препарати, вживання великої кількості теплої рідини у вигляді чаю і відварів.

У боротьбі з грипом всі засоби хороші і один з них – це вакцинація. Вона проводиться з настанням сезону інфекцій і захищає людей від зараження. А якщо воно все-таки відбулося, то проходить хвороба без ускладнень.

У медичному центрі «Евмакс» проводиться не тільки прийом лікарів для надання допомоги і призначення лікарських препаратів, а й лікування грипу в денному стаціонарі.

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери