Рак шийки матки: симптоми, діагностика, лікування Київ

Лікарі давно почали прищеплювати населенню те, що рання діагностика онкологічних патологій гарантує успішне одужання. Підступність онкології в тому, що довгий час вона не дає про себе знати. Тому, профілактичні огляди обов’язкові. На сьогоднішній день в гінекології є спеціальний метод діагностики ПАП-тест, який виявляє рак шийки матки навіть на початковому етапі розвитку. Завдяки регулярному обстеженню вдалося знизити смертність від даної патології на 70%.

Види і стадії раку шийки матки

Раком матки називають переродження епітеліальних клітин, їх подальше розростання, формування злоякісного новоутворення. Дана патологія займає лідируючі позиції в списку жіночих онкологічних захворювань. Рак матки поступається лише раку молочних залоз.

Розділяють два види онкопатології шийки матки:

Аденокарцинома. Пухлина зароджується з клітин залізистих. На практиці зустрічається рідко, і має складним перебігом.
Плоскоклітинний рак. Формується з клітин епітелію, і розростається в вагінальної частини шийки. Зустрічається часто, легше піддається лікуванню.

Стадія раку встановлюється в залежності від території ураження, давності злоякісного процесу. Так, для першої стадії характерним є невеликий розмір освіти, його низька швидкість розростання. Саме на першій стадії терапія буде ефективною.

Коли пухлина починає вражати і матку, і піхву, настає друга стадія раку. На даному етапі повне одужання теж можливе, так як пухлина не проростає в інші органи і лімфовузли.

На третій стадії уражається третину піхви, а сама пухлина може проростати в стінки таза. Можуть страждати лімфовузли, але метастази на сусідні органи не поширюються. На четвертій останньої стадії пухлина поширюється на сусідні органи. Злоякісні клітини раку проникають в кровотік, і розходяться по всьому організму.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Причини розвитку раку матки

На сьогоднішній день патогенез раку шийки вивчений добре. У більшості випадків раковий процес виникає на фоні вірусу папіломи людини. Від вірусу страждає кожен другий житель планети. При цьому, представники сильної статі ставляться до числа носіїв вірусу. Передається він тільки статевим шляхом.

Крім ВПЛ, рак Шийки матки можуть викликати такі чинники:

 • інфекційні захворювання сечостатевої системи;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • рання статева активність;
  постійний прийом оральних контрацептивів;
 • часті аборти, пологи;
 • гормональний дисбаланс;
 • дефіцит вітамінів A, C;
 • ожиріння;
 • наявність шкідливих звичок.

Іноді клітинну мутацію провокують інші вірусні навантаження: цитомегаловірус, герпес. Тому, для виявлення першопричини патології не обходимо провести комплексну діагностику організму. Повноцінно обстежитися і проконсультуватися з лікарем можна в нашій клініці. Спеціаліст дасть рекомендації по терапії, буде супроводжувати протягом всього лікування

Як розпізнати рак шийки матки?

Самостійно визначити патологію досить складно. На початковій стадії рак матки ніяк себе не проявляє. Але, для фахівця не складе труднощів діагностувати захворювання при плановому огляді. Досить візуально оцінити стан шийки, взяти матеріал для цитологічного дослідження.

Жінка може помітити характерні ознаки тільки при активному зростанні пухлини. Освіта овівается судинної сіткою. Будь-яке механічне вплив, статевий контакт, надмірне фізичне навантаження будуть провокувати кровотечі. Навіть банальний огляд на кріслі у гінеколога може закінчитися кровотечею.

При переході раку шийки матки в другу стадію можуть з’явитися такі ознаки:

 • кров’янисті виділення не пов’язані з місячними;
 • підвищена стомлюваність;
 • тривалі місячні;
 • почуття дискомфорту в тазу.

Больових відчуттів на другій стадії раку не спостерігається. Вони приєднуються тільки на третій стадії, коли новоутворення починає проростати в нервові закінчення. Больовий синдром носить постійний, ниючий характер, може віддавати в область спини.

Пухлина великих розмірів тисне на сусідні органи, що стає причиною запорів, застою сечі. При ураженні раком лімфатичних вузлів станься порушення відтоку крові. Так, жінка може скаржитися на набряки, анемію.

Методи лікування патології раку шийки матки в клініці "Евмакс" Київ

Фахівці нашої клініки зможуть підібрати лікування кожній пацієнтці індивідуально. При виборі методу лікар враховує ступінь раку матки, вік жінки, причину розвитку патології, наявність супутніх захворювань сечостатевої системи.

Є три варіанти терапії:

 • Операція. Навіть рак першої стадії підлягає хірургічному втручанню. У цьому випадку лікар проводить конизацию. Видаляється уражена частина шийки разом з патогенними клітинами. Друга стадія підлягає вилученню матки, і видалення ураженої частини піхви. На третій і четвертій стадії може знадобитися видалення матки з придатками, метастаз в сусідніх органах.
 • Хіміотерапія. Після проведеної операції може знадобитися курс хіміотерапії. Якщо пухлина невелика, хіміотерапія може припинити її зростання, знищить патологічні клітини раку.
 • Терапія опроміненням. Рак матки проявляє високу чутливість до різних типів випромінювань. Такий метод може бути ефективним як самостійний спосіб лікування навіть пізнього раку.

Якщо рак матки виявлено своєчасно, прогноз на повне одужання після лікування становить 90%. Лікування другого ступеня раку гарантує одужання в 70%, третьої – в 40%, четвертої – в 10%. Тому обов’язково відвідуйте наш заклад 1-2 рази на рік з метою профілактики раку.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери