Рак яєчників: симптоми, діагностика, лікування в м. Київ

Рак яєчників називають злоякісне ураження придатків. Пухлина формується з тканини епітелію. Підступність захворювання полягає в тому, що воно довгий час протікає безсимптомно. Отже, своєчасність діагностики та лікування важко. Що ж таке рак яєчників, яка симптоматика і причини недуги?

Злоякісна пухлина яєчника - це

Дана патологія займає почесне 3 місце серед гінекологічних ракових захворювань. У більшості випадків раку яєчників схильні жінки, що входить в період клімаксу. У жінок же, молодше 40 років хвороба зустрічається рідко.

Через відсутність характерних ознак, онкологічне захворювання діагностується невірне і пізно. Так, займаючись неправильним лікуванням, рак швидко розвивається. Світова статистика свідчить про те, що летальних результат протягом року після встановлення аномалії настає в 40% випадків.

У зв’язку з цим, дуже важливо кожній жінці (особливо після 40 років) 1-2 рази на рік проходити обстеження у лікаря гінеколога. Доктора нашій клініці нададуть кваліфіковану допомогу, проведуть високоточне ультразвукове дослідження. Тільки при своєчасному виявленні раку, може наступити повне вилікування.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Які причини раку яєчників?

Рак яєчника може виникнути з кількох причин. Основний фактор розвитку карциноми (рака) не виявлене. Отже, доводиться говорити про поліфакторних хвороби.

Лікарі схиляються до трьох основних причин виникнення ракових пухлин яєчників:

Індивідуальна схильність до патології на генетичному рівні.
Підвищений рівень естрогену в хронічній формі (гіперестрогенія).
Вживання гормональних засобів.

Генетичний фактор відіграє головну роль. Доведено, що наявність раку яєчників у бабусі, матері збільшує ризики розвитку карциноми і у молодого покоління. Також, підвищується ризик появи онкології грудей і матки. Якщо говорити про цифри, то ймовірність формування пухлини становить 70%.

На другому місце варто гіперестрогенія. Надмірний синтез естрогенів провокує загальний гормональний збій. На тлі цього починають з’являтися аномальні клітини в яєчниках. З цієї ж причини виникають ендометріоз і міома матки. Гіперестрогенія часто з’являються у жінок з раннім початком місячних, пізніми пологами, пізнім клімаксом, відсутніми пологами.

Прийом деяких гормональних контрацептивів теж може стати причиною формування ракової пухлини на яєчнику. Це питання до кінця ще не вивчений. Але, карцинома частіше діагностується у дівчат, які беруть коки.

Залежно від місця розвитку пухлини, фахівці розрізняють такі карциноми:

Первинні – пухлина формується безпосередньо в яєчнику;
Вторинні – ракова пухлина формується з кістоми яєчника;
Метастатичні – рак з’являється в результаті метастазування онкології.

Як розпізнати (діагностика) рак яєчників?

Виявляється патології різноманітними симптомами. Обумовлено це многофакторностью, множинними формами і видами раку. Захворювання може виникнути в будь-який період життя. Довгий час рак ніяк себе не проявляє.

Прояви починають виникати поступово, з етапом розвитку і поширення пухлини. Жінки можуть відзначати такі ознаки:

 • Загальне нездужання;
 • Зниження апетиту;
 • Порушення функцій травної системи;
 • Слабкість;
 • Запор;
 • Порушення циклу;
 • Помірний біль внизу живота;
 • Підвищена стомлюваність.

Ці симптоми характерні для початкового етапу формування пухлини. Дуже часто їх прирівнюють до передменструального синдрому. Отже, повноцінна діагностика і лікування відсутні.

Доктора ж нашої клініки враховують всі скарги пацієнток, і діагностують будь-які новоутворення на ранніх стадіях. А це гарантує повне вилікування. Для пізнього етапу формування карциноми характерними є такі прояви:

 • Маткові кровотечі;
 • Збільшення обсягів живота;
 • Часті позиви до сечовипускання;
 • Порушення стільця.

Способи лікування раку яєчників в клініці "Евмакс" Київ

Так як карцинома є злоякісним утворенням, можливо тільки оперативне лікування. Консервативна ж терапія не здатна зупинити зростання новоутворення, усунути етап метастазування. Хіміотерапія застосовується тільки тоді, коли пухлина починає давати метастази.

В процесі операції, найчастіше, доктор видаляє матку, труби і яєчники разом з пухлиною. До збереженню репродуктивної системи вдаються рідко. Можливий варіант видалення тільки яєчників, зі збереженням матки. Але, в цьому випадку видаляються обидва яєчники. Так як карцинома носить двосторонній характер.

Для профілактики рецидиву вдаються до променевої терапії. Лікування дозволяє вбити залишилися ракові клітини, які в подальшому можуть проявитися. Схему лікування підбирає доктор кожній дівчині індивідуально. Адже враховуються як розміри пухлини, її вид, так і особисті побажання пацієнтки.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери