Панічні атаки

Панічні атаки – це незрозумілий напад тривоги, який неадекватний по силі оточуючих обставин, супроводжується соматичними симптомами: прискореним серцебиттям, утрудненням дихання, нудотою, слабкістю, онімінням кінцівок, запамороченням і найголовніше страхом смерті.

Чому ми говоримо сьогодні про панічні атаки?

Панічні атаки це те, з чим багато людей зіткнулися вперше в цьому році. І поява цієї проблеми не залежало від соціального статусу, ступеня життєвих труднощів або психічного здоров’я людей. З цим станом може зіткнутися цілком успішний, здоровий і благополучний чоловік.

Чому саме в цьому році? Всі ми знаємо, що в повітрі витає постійна тривога, пов’язана з епідеміологічною ситуацією. І людина усвідомлено, чи несвідомо сприймає цю тривогу, підвищуючи свій фоновий рівень тривожності. Плюс наші ЗМІ мають здатність і можливість підвищувати рівень тривожності, тому що людина починає переживати, сприймати чужі проблеми, додатково до власних.

Потік інформації зараз величезний, і кожна інформація несе певну емоцію. Виходить такий собі накопичений емоційний фон, отриманий ззовні. Те, що має відношення до проблем людини, він намагається витіснити, як інформацію, але отримана емоція ще якийсь час залишається.

Переизбыток информации

Коли до цього загального фону додається якась власність не дозволена проблема, або невирішена задача, фон стає занадто емоційно напруженим. Він витісняється і може проявиться як панічна атака.

Способами профілактики панічної атаки можуть бути:

  • вибіркове ставлення до інформації (не дивитися, не слухати те, що викликає дуже сильний емоційний відгук, і на що Ви не можете вплинути);
  • твереза оцінка загроз (дослідження проблеми, щоб адекватно оцінити ризики, які вас стосуються);
  • обмеження потоку інформації в принципі (частіше бувати на природі, в тиші, займатися спортом, якому Ви віддаєте перевагу, спорт змушує голову думати про те, що робить тіло, а не про щось інше, голова і тіло в цей момент знаходяться в єдності) ;
  • і, звичайно, рішення власних проблем, тому що на наш рівень тривожності найбільше впливають вони.

І коли є важливі для нас питання, які ми відмовлялися, відкладаємо і витісняємо, вони можуть в подальшому нагадувати про себе незрозумілими нападами тривоги, які погіршують якість життя.

Вирішувати проблеми можна за допомогою психотерапевта, якому Ви довіряєте, це допоможе Вам зробити це швидше, ефективніше і, з підтримкою, що завжди спокійніше для Вас. Психолог в клініці Євмакс завжди готовий Вам допомогти! Докладніше тут.

Бажаємо всім бути здоровими і не стикатися з проблемою панічних атак!

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери