Маткова кровотеча: симптоми, діагностика, лікування Київ

Велику небезпеку для жінок представляє маткова кровотеча. Даний стан завжди є ознакою захворювання, відхилення. Дисфункциональное кровотеча може виникнути як в молодому, так і в зрілому віці. У зону ризику потрапляють підлітки, і жінки в клімаксі.

Основні причини аномальних кровотеч

Причин до розвитку такого стану існує багато. Дуже часто рясні кровотечі, не пов’язані з місячними, виникають на тлі порушення гормонального фону. При недостатньому виробленні статевих гормонів з’являються виділення між циклами.

Нерідко маткові кровотечі виникають на тлі конкретних захворювань тіла і шийки матки, яєчників. До таких відносять ендометріоз, аденоміоз, міома. Серед інших можливих причин патології фахівці виділяють такі чинники:

 • Освіти злоякісного характеру;
 • доброякісні новоутворення;
 • клімакс;
 • порушення щомісячного циклу;
 • надрив кісти в яєчнику;
 • надрив яєчника;
 • травми статевих органів;
 • запальні, інфекційні захворювання сечостатевої системи.

Велику небезпеку становлять маткові кровотечі для вагітних дівчат. Причиною патології може стати аномалія плода, яйця плодового на ранніх стадіях вагітності. Це загрожує викиднем. В останньому триместрі виношування малюка або після пологів маткові кровотечі з’являються на тлі відшарування плаценти, маточного розриву, рубцювання, обмеження, втрати маточного тонусу.

Як видно патологічні кровотечі виникають з різних причин. Якщо не займатися лікування патологічного стану, воно може привести до тяжких наслідків. Багаторічний досвід лікарів нашої клініки дозволяє швидко встановити першопричину аномалії, і почати ефективне лікування.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Як відрізнити аномальні кровотечі від простих виділень?

Дуже часто дівчата плутають незначні кров’янисті виділення з матковими кровотечами. Фізіологічно нормальними виділеннями є місячні. Їх тривалість становить 3-7 днів, і до 6-7 дня кров виділяється в мінімальній кількості.

Характерною ознакою патологічного стану є тривалі і рясні криваві виділення. Як правило, вони тривають більше 7 днів і супроводжуються анемією. Серед інших симптомів, що вказують на патологічні виділення, є такі ознаки:

 1. Виділення крові, не пов’язані з менструацією.
 2. Збільшення тривалості періоду місячних.
 3. Надмірна щедрість менструацій.
 4. Тривалі кровотечі після аборту, пологів.
 5. Виділення після настання клімаксу.

Серед загальної симптоматики відзначають незначне підвищення температури тіла, слабкість, запаморочення, блідість, нудоту, падіння артеріального тиску, втрату свідомості.

Класифікація патологічних кровотеч

У гінекології маткові кровотечі діляться на кілька видів. Найбільш часто діагностуються наступні з них:

 1. Нециклічні. Кровотечі виникають на 12-14 день щомісячного циклу. Виникають на тлі міоми матки, надмірного зростання ендометрія, кісти.
 2. Ювенільні. З’являються в період статевого дозрівання, становлення менструального циклу. Кровотечі можуть з’явитися навіть від надмірної фізичної активності, навантаження.
 3. Профузні. Кров’янисті виділення множинні, але безболісні, без загального нездужання. Виникають через прийом гормональних засобів, абортів, інфекцій.
 4. Дисфункціональні. Кровотечі характеризуються порушеннями в роботі яєчників. Часто з’являються після тривалої затримки місячних.
 5. Безовуляторние. Встановлюються у молодих дівчат при гормональної нестабільності, і у жінок в період менопаузи. Кровотечі з’являються через відсутність формування головного фолікула (домінантного) в результаті слабкого синтезу прогестерону.

З огляду на першопричину, маткові кровотечі класифікують на:

 • Органічні – виникають через захворювання органів малого таза, системних захворювань;
 • Дисфункціональні – розвиваються в результаті дисфункції яєчників;
 • Ятрогенні – з’являються на тлі прийомів гормональних препаратів, засобів для розрідження крові, постановки внутрішньоматкового контрацептиву.

Методи лікування маткової кровотечі в клініці Евмакс Київ

Перш ніж займатися лікуванням даного стану, необхідно виявити першопричину кровотечі, детально вивчити історію хвороби. Так, схему терапії призначається виключно доктор. Звернувшись в наш центр, кожна жінка отримає кваліфіковану допомогу. А доктор буде супроводжувати пацієнтку протягом всіх етапів лікування.

В першу чергу, доктор призначає таке лікування:

 • Препарати для зміцнення судин, зупинки крові – Дицинон, Вікасол, кислота амінокапронова;
 • Ліки для скорочення матки – Окситоцин;
 • Вітамінні комплекси – фолієва кислота, вітаміни В12, В6, С, Аскорутин.

При необхідності, жінкам репродуктивного періоду рекомендують прийом гормональних засобів. Призначається хірургічне втручання, якщо на те є причини (міома, фіброма, кіста). З метою профілактики доктор може встановити внутрішньоматкову спіраль Мірена, яка стимулює синтез статевих гормонів.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери