Логопедія

Логопед це – фахівець, Який займається комплексною діагностикою, корекцією, профілактикою мовних порушень.
Консультація і корекція мови може знадобиться людині в будь-якому віці, як малюкові, так і дорослому.

Коли потрібна консультація логопеда?

У півтора – два роки батьки можуть прийти з малюком на консультацію.
Якщо фахівець визначить, що в розвитку є невідповідність віковим нормам, то складається індивідуальна програма корекційної роботи.

Існує помилкова думка, що до логопеда треба звертатися, коли дитині виповнилося п’ять років, або він вчиться в початковій школі.

Під простими і «милими», як вважають багато батьків фразами, з порушеною звуко-складової структурою, іноді, ховаються серйозні мовні порушення, які заважають дитині гармонійно розвиватися, впливають на формування навичок читання і письма, обмежують коло спілкування.

Без отримання кваліфікованої допомоги, мовні порушення закріплюються, долаються насилу, іноді, залишаються на все життя.

Етапи формування мови:

 • до півтора років:
  дитина вимовляє всі голосні, всі приголосні (не завжди чітко), користується звуконаслідуванням, розуміє звернену мову, виконує прості інструкції ( «Дай ляльку. Візьми машинку»)
 • до двох років:
  словниковий запас близько 300 слів, спонтанна мова складається з словосполучень і простих речень, малюк знає своє ім’я, імена рідних.
 • до кінця третього року життя:  словниковий запас до 1500 слів, дитина активно користується фразовой промовою, висловлює свої думки, задає питання, веде діалог, вживає прийменники, знає кольори.
 • на четвертому – п’ятому році;
  словниковий запас зростає, дитина активно користується мовою, правильно вимовляє слова, що складаються з 4 – х складів, переказує казки, дотримуючись логічну послідовність, декламує вірші, правильно вимовляє всі звуки.
 • До шести років закінчується дошкільний період і дитина готова до навчання в школі.

Підготовка до школи:

Щоб діти почувалися впевнено, швидко адаптувалися, знаходили мову з однолітками, засвоювали матеріал, мова дитини повинна бути чіткою.

П’ятирічна дитина:

 • чітко вимовляє всі звуки;
 • мова чітка, правильне мовне дихання;
 • володіє звуковим аналізом, називає перший і останній звуки в словах, виявляє наявність звука в слові;
 • оволодіває навичками читання і письма.

Потурбуйтеся про підготовку дитини до школи! Шановні батьки, не нехтуйте мовленнєвим розвитком дітей, звертайтесь до логопеда, щоб своєчасно виявити проблеми і допомогти дитині!

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Капильница Киев цена-min
Частная клиника Евмакс Киев-min

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!