Лейкоплакія шийки матки: симптоми, діагностика, лікування Київ

Поширеним захворюванням в гінекології є лейкоплакія шийки матки. Патологія характеризується аномальним тканинним переродженням, що призводить до структурної зміни органу. Якщо не зайнятися належним лікуванням, патологія призводить до серйозних наслідків, аж до раку.

Лейкоплакія матки - це

При лейкоплакії шийки спостерігається переродження (розростання) тканини органу, що провокує зроговіння, потовщення стінок. Порушується як структура, так і функції матки. Довгий час недуга не дає про себе знати.

Доктор діагностує лейкоплакию при огляді жінки на кріслі з використанням кольпоскопа. При проведенні кольпоскопії береться цитологічний зішкріб або біопсія. За результатами аналізів можна визначити ступінь тяжкості лейкоплакии. Основна небезпека даного захворювання – озлокачествление. Так, запущена лейкоплакия шийки матки – це рак.

Якщо почати своєчасне лікування, лейкоплакія не перейде в злоякісне утворення. Ракова патологія зустрічається у 25% жінок з даним захворюванням. Зроговіння тканин може поширюватися і на область піхви, сечовипускальний канал. Так, лікування лейкоплакії відноситься до списку профілактичних заходів раку матки і шийки матки.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Причини розвитку патології Лейкоплакії матки

Сучасні внутрішньоматкові спіралі мають дуже компактні розміри, тому установка проходить швидко і безболісно. Вагітність жінки не настає з кількох причин. По-перше, присутність в матці спіралі унеможливлює імплантацію зародка. Навіть якщо відбудеться запліднення яйцеклітини, ембріон не сформується. По-друге, матеріали, з яких виготовляється пристрій, впливають на сперматозоїди, роблячи їх нездатними до запліднення. Сюди відносяться золото, срібло і мідь.

До того ж у продажу є гормональна внутрішньоматкова спіраль. Її принцип дії зводиться до виділення певної кількості гормонів, який поступово знижує зростання ендометрія і зводить проникність шийки матки до нуля.

Є великий вибір видів внутрішньоматкових спіралей. Вони відрізняються принципом дії, матеріалами, формою. Як вже говорилося вище, гормональна спіраль є сьогодні найбільш затребуваною і надійною.

За формою внутрішньоматкові спіралі (Внутрішньоматкові контрацептиви) бувають:

Якоїсь однієї, основна причина розвитку даного відхилення немає. Лейкоплакія є поліетіологічним захворюванням. Серед основних факторів виділяють збій гормонального фону і зниження імунітету. Так, лейкоплакія матки і піхви зустрічається у жінок клімактеричного віку. Недолік прогестерону провокує зниження кількості вагінальних виділень і зроговіння.

Зроговіння тканин шийки матки нерідко діагностується і у молодих дівчат репродуктивного періоду. Тому, патологія виступає в ролі ускладнення деяких запальних захворювань сечостатевої системи (ерозії, молочниці, циститу, запалення яєчників, вагініту).

Серед інших чинників, що провокують лейкоплакию, доктора відзначають наступні аномалії:

 • Порушення обмінних процесів. При порушенні обміну речовин відбувається дисфункція всіх тканин організму. Надалі, така дисфункція провокує зроговіння. У зону ризику розвитку лейкоплакії потрапляють дівчата, які страждають від цукрового діабету, проблем з щитовидною залозою, ожиріння.
 • Хірургічне втручання, механічне пошкодження. Всі маніпуляції, що призводять до механічних пошкоджень слизової піхви і шийки, становлять небезпеку у вигляді лейкоплакії. Це може бути операція, аборт, складні пологи, агресивний секс.
 • Захворювання інфекційного характеру. Патології інфекційного характеру розвиваються на тлі зниження імунітету. Також, інфекція здатна виникнути самостійно. Дуже часто при взятті зіскрібка або мазка на визначення лейкоплакии у жінки, виявляються супутні інфекції: трихомонади, хламідії, герпес, ВПЛ.

Спочатку на тлі першопричини виникає запалення сечостатевої системи. Надалі запальний процес переходить в стадію гиперкератоза верхнього шару слизової шийки. Зроговіння починає проникати вглиб тканин, що формує лусочки і бляшки. З розширенням і розростанням ороговілого шару може сформуватися злоякісне новоутворення.

Для профілактики лейкоплакії важливо регулярно проходити огляд у лікаря гінеколога. Фахівці нашої клініки володіють багатим досвідом як профілактики, так і лікування жіночих захворювань будь-якої складності. Ми пропонуємо оптимальне співвідношення ціни і якості, послуг, що надаються. Гарантує повну конфіденційність і ефективність лікування.

Ознаки лейкоплакии матки

Симптоматика захворювання різниться в залежності від ступеня лейкоплакии. На початковій стадії розвитку патологія не виявляється. Перша ступінь (проста) відхилення характеризується наступними ознаками:

 • Покриття тканин шийки роговим шаром;
 • Формування бляшок на поверхні слизової;
 • Надмірне виділення Белей;
 • Сторонній запах;
 • При огляді помітна плівка, що не видаляється тампоном;
 • Кровоточивість при видаленні плівки.

На другій стадії лейкоплакии (проліферативної) додаються такі симптоми:

 • Сверблячка і печіння в області піхви;
 • Формування аномальних клітин через глибокого зроговіння;
 • Помітні рясні бляшки;
 • Сухість у піхві;
 • Формування ерозії шийки;
 • При інфікуванні настає миттєве нагноєння;
 • Сильний біль під час сексу.

Друга стадія лейкоплакии вважається передраковій. На третій стадії діагностується рак. Лікування злоякісної патології можливо тільки хірургічним шляхом з видаленням репродуктивних органів у жінки.

Методи лікування лейкоплакії матки в клініці Евмакс Київ

Метод терапії повністю залежить від ступеня лейкоплакии. Так, важливо усунути першопричину, запалення, яке спровокувало патологію. Для цього призначається курс антибіотиків. Ліки підбираються з урахуванням сприйнятливості основного компонента, стійкості інфекції до антибіотика. Тому, поводити бакпосеви патогенного мікроорганізму.

Також, необхідно нормалізувати рівень гормонів в організмі. Для усунення місцевої симптоматики (свербіж, печіння, біль) використовуються протизапальні, знеболюючі та відновлюють свічки.

При оперативному втручанні використовуються такі методи:

 • Заморожування азотом.
 • Термокоагуляція.
 • Лазерна терапія.
 • Радиоволновая безконтактна терапія.
 • Коагуляція хімічна.

Жінки стверджують, що лейкоплакія шийки матки (форум), на початковому етапі успішно виліковується без наслідків. Професіонали нашої клініки підберуть максимально ефективний метод лікування. Також, доктора будуть супроводжувати пацієнтку не тільки в момент лікування, але і на етапі відновлення.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери