Кіста яєчника: симптоми, діагностика, лікування Київ

Кіста відноситься до числа доброякісних утворень різних розмірів. На яєчнику вона виникає в області ніжки органу. Кістозна порожнина поступово заповнюється рідиною, що призводить до її зростання. Новоутворення небезпечно тим, що може чинити тиск на сусідні органи, лопнути. Тому так важливо вчасно виявити патологію.

Кіста яєчника - це

Кіста на яєчнику формується в області ніжки. Спочатку розміри доброякісного новоутворення мінімальні. Але, при накопиченні секрету кіста стрімко зростає. У гінекології розрізняють два види кіст:

кіста в яєчнику (ендометріальних, ендометріодной, фолікулярна);
кіста над’яічніковая (параоваріальні).

Патологія нерідко протікає без будь-яких ознак. Через це діагностувати патологію вкрай складно. Фахівці нашої клініки зможуть розпізнати новоутворення на ранній стадії, що убезпечить дівчину від розвитку ускладнень.

Дана патологія часто зустрічається у жінок репродуктивного періоду. Так, у 50% жінок зі збоями менструацій утворюється кіста. 30% жінок, які страждають від кісти яєчника, не виявляють скарг на порушення місячних. Рідше новоутворення розвивається у жінок старше 50 років – 5-6%.

Кіста вважається складним новоутворенням, з різними особливостями будови, наповнення, етіологією. Регулярне проходження огляду у гінеколога нашої клініки дозволить виявити і вирішить проблему без хірургічного втручання.

Виділяють такі різновиди кіст на яєчнику:

  1. Фолікулярна. Має невеликі розміри, а весь зріст прагне в порожнину очеревини. Чи не розірвався фолікул при овуляції починає заповнюватися рідиною, що і викликає кістозні утворення.
  2. Муцинозних. Досягають великих розмірів, і заповнюються слизом. Має схильність до переходу в злоякісну пухлину.
  3. Дермоидная. Швидкість зростання дуже повільна. Кістозна порожнина заповнює сполучна тканина, що і є причиною високої щільності пухлини.
  4. Ендометріодной. У порожнині такої кісти починає розростатися ендометрій. Часто є двосторонньою. Схильна до переродження в злоякісну кісту.
  5. Параовариальная. Порожнина кісти наповнюється прозорою рідиною. Найпоширеніший вид новоутворення у представниць слабкої статі до 40 років. Чи не схильна до переродження.
  6. Жовтого тіла. Кіста має потовщені стінки, наповнюється рідина жовтого забарвлення. Формується на фоні не вийшла зрілої яйцеклітини з фолікула.
Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Причини розвитку патології кісти яєчника

Кіста яєчників розвивається в результаті декількох порушень в організмі жінки. Також патологія може бути як придбаної, так і вродженою. У більшості випадків освіту носить придбаний характер. Тому так важливо регулярно відвідувати наших фахівців в клініці для своєчасного виявлення відхилення.

Появи новоутворення залежить від менструального циклу. У зв’язку з цим в період менопаузи відхилення виявляється рідко. До основних причин появи кісти яєчників відносять такі фактори:

Менструальні порушення. Якщо цикл нерегулярні, а менструації почалися дуже рано (пізно), підвищується ризик появи кісти. Сюди ж відносять ранній клімакс.
Дисфункція ендокринної системи. Будь-які гормональні порушення, дисфункція щитовидної залози, гіпофіза, аборти, інфекційні захворювання сечостатевої системи – часті причини розвитку кісти яєчника.
Нездоровий спосіб життя. Така шкідлива звичка, як куріння призводить до порушення циркуляції крові. Погане кров’яний постачання викликає різні патології сечостатевої системи у жінок.

Ознаки наявності кісти яєчника

Довгі роки кіста ніяк себе не проявляє. Доктора нашої клініки часто виявляють кістозну порожнину у жінок при плановому огляді. У разі давності перебігу захворювання, кіста яєчника має такі ознаки:

  1. Тягне біль внизу живота. З’являється в результаті кровотечі, нагноєння кісти, перекручування ніжки яєчника. Активне зростання освіти чинить тиск на сусідні органи, що теж провокує сильний біль.
  2. Візуальна асиметрія порожнини очеревини. Коли кіста досягає великого діаметра, простежується збільшення черевної порожнини. Асиметрія може бути пов’язана і з розвитком асциту.
  3. Здавлювання судин. При активному зростанні пухлина починає здавлювати судинні відростки. З’являється цей симптом варикозним розширенням вен. Чиниться здавлювання сусідніх органів провокує запори, нетримання сечі, часті позиви до сечовипускання.
  4. Порушення менструації. Першим, що має насторожити дівчину – менструальні збої. Якщо кіста гормонально активна, вона призведе до таких наслідків (маткові кровотечі, тривалі місячні, рясні кровотечі).

Щоб уникнути ускладнень пройдіть діагностику в нашій клініці. Кваліфікований персонал проведе висококласне дослідження, дасть поради щодо лікування. При необхідності лікар буде супроводжувати пацієнта протягом усього терапії.

Деякі кісти можуть самоліквідуватися – вже в наступному менструальному циклі кіста яєчника зникає. Але, запущені випадки потребують хірургічного втручання, гормональної терапії. Ігнорування ознак небезпечно перитонітом, некрозом.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери