Гінекологія в Києві

Гінекологія – спрямованість в медицині, яка займається лікуванням і профілактикою захворювань жіночої репродуктивної, сечостатевої системи.

Хто такий доктор гінеколог?

Гінекологічні проблеми у жінок можуть виникати на будь-якому етапі життя. Щоб уникнути ускладнень, важливо проходити огляд у гінеколога раз на півроку. З якими ж поширеними проблемами стикаються в гінекології? Як проходить прийом гінеколога?

Лікар гінеколог (Київ) проводить консультацію, профілактику і лікування різних жіночих захворювань. Ці захворювання призводять до порушення функцій репродуктивної системи у дівчат.

До репродуктивної системи належать такі органи:

Великі і малі статеві губи. Це зовнішні органи (статеві) у жінки. Необхідні для захисту піхви.
Піхву. Внутрішня частина жіночих статевих органів. Піхву сформовано, переважно, з м’язової і еластичної тканини. Розташовується в області малого тазу.
Матка. Розташовується безпосередньо в малому тазі, і є гладким м’язовим органом. Бере безпосередню участь в процесі запліднення і виношування вагітності.
Шийка матки. Розташовується знизу матки. Є з’єднанням матки з піхвою.
Фаллопієві труби. Парні труби, які служать з’єднанням матки з черевною порожниною. У трубах відбувається безпосередня «зустріч» яйцеклітини зі сперматозоїдом.
Яєчники. Парний орган, який виробляє жіночі статеві гормони. В яєчниках формуються і дозрівають фолікули, перетворюючись в яйцеклітину.

Також, доктор акушер гінеколог (Київ) може проводити огляд молочних залоз. Дуже часто дисфункція сечостатевої системи призводить до порушення роботи щитовидної залози або молочних залози. Тому огляд і лікування повинно бути комплексним.

Не всі приватні клініки Києва (гінекологія) мають висококваліфікованим персоналом. Наш медичний центр надає послуги доктора акушера гінеколога вищої категорії. До того ж, фахівець не просто і дасть консультацію, а й проведе ультразвукове дослідження. Тільки комплексний підхід до вирішення проблеми дозволить домогтися позитивного результату в найкоротші терміни.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Гінеколог (в г. Киев) і його функції

У прямі обов’язки даного фахівця входять наступні функції:

 1. Визначення дисфункції сечостатевої системи.
 2. Профілактичний огляд жінок.
 3. Лікування гінекологічних захворювань.
 4. Відновлення репродуктивної функції.
 5. Ведення вагітності.
 6. Виявлення ускладнень у вагітних.
 7. Реабілітація після лікування.
 8. Консультація подружніх пар з питання планування вагітності.

Крім цього, фахівець надає невідкладну допомогу при ускладненнях, в екстрених випадках. Доктор акушер гінеколог має право проводити прийом пологів, ультразвукове дослідження (після проходження відповідного навчання).

Поширені гінекологічні захворювання

Більшість захворювань сечостатевої системи тривалий час протікають безсимптомно. В цьому і полягає складність діагностування. Дівчата приходять на прийом гінеколога тільки при явних проявах. Як правило, яскрава симптоматика свідчить про занедбаності патології.

Отже, лікування і реабілітація важко. До того ж, багато новоутворення можуть перероджуватися в злоякісні пухлини. У таких випадках потрібна екстрена хірургічна допомога. Тому огляд гінекологом повинен проводитися 1-2 рази на рік. Тільки так вдасться виявити будь-яке відхилення на ранній стадії, що гарантує успішне протягом терапії.

Найбільш поширеними захворювання в гінекології є такі патології:

 • Кольпіт. Патологія властива для дівчат у віці 20-40 років. При кольпіті відзначається запальний процес на слизовій піхви. Якщо не займатися лікування патології, запальний процес пошириться на маткові труби, яєчники. Надалі кольпіт може стати причиною первинного або вторинного безпліддя.
 • Кандидоз. На огляді у гінеколога нерідко виявляється кандидоз – молочниця. При даній патології виявляється аномально велику кількість дрожжеподобного грибка роду Кандіда. Дівчата скаржаться на рясні білі (сирні) виділення, неприємний кислий запах. Молочниця успішно лікується місцевими препаратами (свічки, вагінальні таблетки, креми, мазі).
 • Ендометрит. При ендометриті діагностується запалення слизової оболонки матки. Розвивається на тлі вірусного або бактеріального інфікування сечостатевої системи. Також, ендометрит може бути ускладненням після аборту або важких пологів.
 • Ерозія шийки. На прийомі у гінеколога виявляються виразки, ерозії на шийці матки. Вони можуть визуализироваться як при класичному огляді з використанням гінекологічного дзеркала, так і під час огляду за допомогою кольпоскопа. При доброякісному перебігу можливий процес регресу. У важких випадках ерозія переходить в злоякісну форму. Головною ознакою патології є аномальні виділення кров’янистого кольору. Також жінки скаржаться на біль під час статевого акту.
 • Міома. Міому матки називається доброякісне новоутворення в маткової порожнини. Дуже часто невеликі міомние вузлики розсмоктуються самостійно. Особливо це стосується гормонозалежних утворень. Потрібно лише регулярне спостереження гінеколога в динаміці. Якщо ж міома володіє великими розмірами, вона підлягає видаленню хірургічним шляхом. Міома може стати причиною безпліддя, аномальних маткових кровотеч, викидня.
 • Ендометріоз. При ендометріозі встановлюються множинні вузлові утворення на стінках матки, розростання ендометрія. При даній патології дівчині дуже складно завагітніти і виносити малюка.

Також, аномалії сечостатевої системи можуть виникати і під час вагітності. Тому, завданням доктора гінеколога є ведення і лікування вагітних жінок. Доктор зобов’язаний стежити за внутрішньоутробним розвитком малюка, проводити своєчасну терапію з метою збереження життя плода і здоров’я майбутньої матері.

Класифікація лікарів гінекологів

Доктор гінеколог є фахівцем широкого спектра. Основною метою фахівця є збереження жіночого здоров’я, її репродуктивної функції. Так як патології в гінекології виникають на різних етапах життя дівчини, розрізняють такі види фахівців:

 • Дитячий. Дитячий гінеколог проводить профілактику і лікування захворювання сечостатевої та репродуктивної системи дівчат до 18 років. Захворювання можуть бути як придбаними, так і вродженими.
 • Акушер. Доктор акушер спеціалізується на веденні вагітності, прийомі пологів, і відновлення жінки після пологів.
 • Ендокринолог-гінеколог. Одна з найактуальніших спеціалізацій на сьогоднішній день. Так як порушення репродуктивної функції безпосередньо пов’язане з гормональним фоном. Необхідна допомога гінеколога-ендокринолога. Проводиться комплексне лікування репродуктивної та ендокринної систем.
 • Гінеколог-репродуктолог. Доктор репродуктолог проводить безпосереднє лікування безпліддя у жінок за допомогою гормональної терапії, допоміжних репродуктивних технологій.
 • Гінеколог-хірург. Лікар займається безпосередньо оперативним лікуванням гінекологічних патологій, допомагає при складних пологах.

Огляд гінеколога в г. Киев

Огляд гінеколога починається з класичного опитування, збору анамнезу. Вислухавши всі скарги і симптоматику, кваліфікований фахівець зможе встановити попередній діагноз. Дуже важливо, щоб жінка не упустила жодної деталі і скарги. Так, враховується інтенсивність симптомів, давність проявів, початок менструального циклу, початок статевого життя.

Також, до уваги беруться вагітність, аборти, пологи, викидні. Після опитування потрібно огляд на кріслі. Тільки після цього фахівець побачить повну картину, і встановить точний діагноз. Спочатку оцінює стан статевих губ. Важливо бути розслабленою на кріслі, щоб було комфортніше і пацієнтці, і доктору.

Прийом триває оглядом внутрішніх статевих органів за допомогою гінекологічного дзеркала. Інструмент вводиться в піхву. З його допомогою відбувається розширення стінок піхви так, що гінеколог може візуально оцінити стан шийки матки.

Якщо є сумніви з приводу діагнозу, підозри на захворювання шийки матки, проводиться кольпоскопія. За допомогою кольпоскопа розглядається орган в збільшеному розмірі. Нерідко потрібно УЗД гінекологія (Київ). Ультразвукове дослідження органів малого таза проводиться трансабдоминально або внутрівагінально за допомогою спеціального датчика.

Також, в огляд гінекологом входять наступні особливості:

 • Оцінка гормонального фону;
 • Взяття відповідних мазків;
 • Взяття крові;
 • Оцінка маси тіла;
 • Оцінка інтенсивності росту волосся на тілі, обличчі;
 • Пальпація грудей;
 • Стан шкіри обличчя.

Дитячий гінеколог в м. Київ. Огляд дівчаток у гінеколога

Огляд маленьких дівчаток гінекологом проводиться відразу після народження. Так, фахівець оцінює стан зовнішніх статевих органів, правильну їх сформованість. Гінекологічне дзеркало при огляді дітей і дівчат незайманих не застосовується.

Якщо є деякі підозри, доктор може прийняти рішення про проведення трансабдоминального УЗД (по животу). У важких випадках, при відсутності повноцінної матки, піхви, проводиться ультразвукове дослідження під наркозом через пряму кишку. Якщо необхідно перевірити стан яєчників, доктор проводить гінекологічний огляд на кріслі через анальний прохід. При будь-яких вроджених патологіях сечостатевої системи, гінекологи вдаються і до наступних методів діагностики:

 • фістулографія;
 • Рентген;
 • уретрографія;
 • ендоскопія;
 • Вагінографія.

Відвідати дитячого гінеколога необхідно в таких випадках:

 • Поява вторинних статевих ознак до 8-9 років.
 • Відсутність вторинних статевих ознак після 12 років.
 • Періодичні або постійні больові відчуття внизу живота.
 • Травми потових органів.
 • Відсутність місячних до 14 років.
 • Відсутність встановленого, нормального циклу після року від початку місячних.
 • Рясні, хворобливі місячні.
 • Надмірний ріст волосся на тілі, обличчі.
 • Формування папілом на статевих губах, в області промежини.
 • Наявність ЗПСШ у членів сім’ї.

Також, до компетенції дитячого гінеколога входить вирішення проблем сечостатевої системи інфекційного характеру. Дуже часто в період статевого дозрівання відзначаються порушення в роботі ендокринної системи. Дана сфера теж підлягає компетенції доктора гінеколога.

У дитячому віці рекомендують проходити огляд у гінеколога 1 раз на 3 роки. при настанні статевого дозрівання, після 15 років, відвідувати лікаря необхідно 1 раз на рік. Така регулярність відвідувань допоможе уникнути розвитку прихованих патологій сечостатевої, ендокринної систем.

Консультація гінеколога в Києві. Необхідна підготовка перед оглядом

Огляд у гінеколога вимагає певної підготовки. Так, прийом неможливий під час менструацій. Доктор не зможе адекватно оцінити стан статевих органів (внутрішніх, зовнішніх). До того ж, взяття мазків під час місячних протипоказано. Отже, гінеколог не зможе поставити діагноз, призначити лікування.

Винятком можна назвати нерегулярний цикл, рясні і хворобливі кровотечі. У всіх інших випадках, відвідувати гінеколога потрібно на 10-12 день менструального циклу (від 1 дня місячних).

Перед походом до лікаря рекомендують підміни, але перестаратися не варто. В іншому випадку Катріна мікрофлори буде неясна, і лікування буде помилковим. Під забороною знаходяться спринцювання перед оглядом у лікаря. Так, буде відзначатися аномальна сухість піхви, відсутність бактеріальної флори.

За 2-3 дні до огляду не можна використовувати вагінальні супозиторії, креми. Активні компоненти препаратів вплинуть на результати аналізів: навіть при наявності патогенних мікроорганізмів в порожнині піхви і матки, результат буде негативним. Якщо жінка проходить курс терапії антибіотиками, відвідувати гінеколога варто тільки через 14 днів після закінчення лікування. Дуже важливо щоб мочевік і кишечник були порожніми. Так фахівця буде легше провести пальпацію яєчників.

Наша клініка надає послуги тільки висококваліфікованого персоналу. Наші лікарі гінекологи мають великий досвід роботи як з дівчатками і підлітками, так і з жінками. Ми гарантуємо повну конфіденційність, ефективність лікування та підтримку як на період терапії, так в момент відновлення.

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Акційні пакетні пропозиції Клініки "ЕВМАКС"