Гастроскопія (ФГДС) Київ

При сучасному ритмі життя дуже складно дотримуватися правильне харчування. Замість повноцінного сніданку і обіду, ми отримуємо лише швидкі перекушування. А рясний вечеря перед сном ніколи не приносив користі. У зв’язку з цим у кожного другого жителя планети спостерігаються відхилення в роботі травної системи. При діагностиці захворювань шлунково-кишкового тракту використовують процедуру ФГДС. Що це таке? І навіщо процедура потрібна?

Гастроскопія (ФГДС) - це

При діагностиці захворювань травної системи часто призначають дослідження ФГДС. Що ж це таке? Абревіатура ФГДС розшифровується, як фіброгастродуоденоскопія. При цьому методі обстеження проводиться внутрішній візуальний огляд стравоходу, шлунка і кишечника (дванадцятипалої кишки). При ФГДС (Київ) використовується ендоскоп.

В гастроентерології це самий інформативний і часто використовуваний метод діагностики шлунково-кишкового тракту. ФГДС має низку переваг:

Швидкість дослідження. Перевірка забирає не більше 20 хвилин часу.
Точність. За допомогою спеціального приладу виявляються будь-які захворювання системи травлення на ранньому етапі. Це стосується навіть новоутворень. Отже, на підставі висновку ФГДС можна почати своєчасну терапію.
Малоінвазивної. Метод не вимагає хірургічного втручання. М’яка трубка з камерою на кінці дозволяє доктору точно оцінити стан внутрішніх органів.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Коли необхідно проводити процедуру Гастроскопії (ФГДС)?

За допомогою ФГДС доктор може не тільки наочно побачити органи зсередини, але взяти необхідні аналізи зі слизової (зішкріб, біопсію). Також, завдяки ФГДС досягається зупинка внутрішньої кровотечі без хірургічного втручання. У деяких випадках метод допомагає позбутися від новоутворення.

Найбільш поширеними показаннями до проведення ФГДС є наступні ознаки:

  • печія;
  • Нудота блювота;
  • Відчуття тяжкості після прийому їжі;
  • Відчуття тяжкості в животі незалежно від прийому їжі;
  • Почуття нудоти при пробудженні;
  • Діарея, запор;
    відрижка;
  • Метеоризм.

Всі ці ознаки можуть вказувати на наявність патологій з боку травної системи. Так, за допомогою методу ФГДС визначають гастрит, дуоденіт, онкопатологію, виразкову хворобу шлунка, стравохідний стеноз, внутрішні кровотечі.

Використовуючи ФГДС, доктор може зайнятися безпосереднім лікуванням вогнища запалення, захворювання зсередини (нанесення медикаментозних засобів на уражену ділянку). А за допомогою ватних тампонів усуваються надлишки крові.

Що бачить доктор при проведенні Гастроскопії ФГДС?

При проведенні дослідження подібного роду фахівець здатний оцінити стан стравоходу, шлунка, кишечника (дванадцятипалої кишки). Якщо є будь-яка патологія, лікар оцінює її обсяги.

ФГДС використовується і для виявлення пухлин, новоутворень (злоякісних, доброякісних). Досвідчений фахівець без проблем візьме матеріал (ущипне крихту новоутворення) для проведення біопсії. На підставі висновку ФГДС призначається лікування.

Фахівці нашого центру мають величезний досвід в проведенні ФГДС. Тому, звернувшись до нас, ви гарантовано отримаєте високоточну діагностику. А сама процедура буде безболісною.

Етапи проведення процедури Гастроскопії:

ФГДС слід проводити в спеціальному приміщенні з відповідною апаратурою. Пацієнт вкладається на кушетку, і перевертається на бік (переважно лівий). Асистент лікаря поміщає гумову капу в рот пацієнтові. Робиться це для полегшення проходження ендоскопа, мінімізації випадків травмування.

Щоб полегшити стан хворого під час проведення дослідження, в ротову порожнину впорскується розчин лідокаїну. Спрей надає анестезуючу дію. Якщо пацієнт не може впоратися з блювотними позивами, використовується загальна анестезія.

Далі, гастроентеролог, крізь капу, вводить гастроскоп в стравохід. На кінці фіброгастрокопа знаходиться маленька камера. З її допомогою на екрані відображається стан слизової органів травного тракту.

Тривалість процедури становить не більше 15 хвилин. Якщо будуть потрібні додаткові процедури (взяття матеріалу для дослідження), ФГДС триватиме до 20-30 хвилин. Якщо в процесі використовувалася місцева анестезія, пацієнт тут же отримує висновок і відправляється додому. Загальна анестезія вимагає спостереження лікаря. Тому хворий знаходиться під наглядом фахівців до повної бездіяльності наркозу.

Підготовчі етапи до Гастроскопії (ФГДС)

Дана процедура вимагає від людини обов’язкової підготовки. Пацієнт готується наступним чином:

Відмова від вживання кисломолочної продукції, горіхів, алкоголю, насіння, шоколаду, гострої їжі за 3-4 дня до ФГДС.
Відмова від будь-якої їжі за 12 годин до ФГДС.
Остання вечеря тільки легкозасвоюваній їжею.
Відмова від чищення зубів, пиття безпосередньо перед ФГДС (вранці).
Перед тим, як застосовувати наркоз, пацієнт повинен сказати лікареві про можливі алергіях. При проведенні процедури хворому забороняється ковтайте слину, кашляти. Так, слина буде витікати. З метою зниження дискомфорту, необхідно взяти з собою рушник, який підкладається під голову. Їсти можна починати тільки через 2-4 години після ФГДС.

Чи є протипоказання до дослідження Гастроскопії?

ФГДС використовують як в лікувальних, так і в профілактичних цілях. І незважаючи на таку популярність, метод може бути протипоказаний. В першу чергу, це стосується випадків вроджених (придбаних) патологій, які не допускають введення гастроскопа через рот.

Також, ФГДС не використовують при наявності рубців, опіків в ротовій порожнині або стравоході. Вагітність теж може послужити протипоказанням. Але, дівчатам в положенні проводять ФГДС в разі потреби.

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери