Гастроентеролог

Регулярні болі в животі, що мають незрозумілу симптоматику – це привід для звернення за допомогою до лікаря-гастроентеролога мережі клінік « Євмакс » для проходження діагностичного обстеження.

Гастроентерологія - що це?

Гастроентерологія займається вивченням, діагностикою, лікуванням і профілактикою захворювань органів шлунково-кишкового тракту. До ШКТ відносяться ротова порожнина, стравохід, шлунок, кишечник. Основне завдання системи травлення – переробляти споживану їжу в речовини, необхідні для життєдіяльності організму.

Крім цього ШКТ відіграє найважливішу роль в імунній системі. Їжа надходить ззовні, тому в органах травної системи завжди присутні бактерії.

За умови правильного функціонування органів травлення організм захищений від проникнення хвороботворних організмів. Якщо шлунково-кишкового тракту дає збій вразливість підвищується. Виявити і усунути причини захворювань в цій області допоможе лікар гастроентеролог.

Як зазначають медики, в останні десятиліття у жителів мегаполісу спостерігається стабільне значне зростання захворювань шлунково-кишкового тракту. На жаль, але на прийом до гастроентеролога приходять не тільки літні люди, а й підлітки, а проблеми з шлунково-кишковим трактом зустрічаються навіть у немовлят.

Основні причини, що викликають патології – неправильне нерегулярне і незбалансоване харчування, нестабільність екологічної обстановки, безконтрольний прийом лікарських засобів, стреси, шкідливі звички.

Частота вроджених і набутих захворювань – причина того, що лікар-гастроентеролог став одним з популярних фахівців.

Своєчасна консультація дає можливість своєчасної діагностики, на результатах якої будується тактика лікування гострих і хронічних захворювань. Лікарі-гастроентерологи допомагають повністю вилікувати захворювання, яке не заглушаючи симптоми, а призначаючи ефективне лікування, спрямоване на усунення основної причини.

Досвідчені фахівці готові надати медичну допомогу пацієнтам з широким спектром патологій шлунково-кишкового тракту:

 • гастритом;
 • ентероколіт;
 • холециститом;
 • колітом;
 • дуоденітом;
 • виразкою шлунка;
 • панкреатитом;
 • гепатитом форми С.

Причини захворювань шлунково-кишкового тракту

До причин, що призводить до розвитку різних захворювань шлунково-кишкового тракту, відносяться:

 • відсутність режиму харчування;
 • недоброякісна їжа;
 • вживання смаженої, гострої і жирної їжі;
 • недостатнє пережовування їжі;
 • неповноцінне харчування;
 • відсутність рідких страв у раціоні;
 • переїдання;
 • постійні стресові ситуації;
 • погана екологічна обстановка;
 • надмірно гаряча або холодна їжа;
 • інфекції та ін.

При появі перших симптомів порушень роботи шлунково-кишкового тракту багато хто починає займатися самолікуванням, що призводить до ще більшого погіршення стану і спотворення клінічної картини захворювання.

Згодом, гастроентеролога стає набагато складніше поставити однозначний діагноз і призначити ефективне лікування.

При будь-яких ознаках, що свідчать про розвиток патологічних процесів в будь-якому відділі травного тракту, необхідно відразу ж звернутися до лікаря.

gastroentorologia
Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Капильница Киев цена-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
gastro3

Симптоми і причини захворювань ШКТ

Лікарі вказують на те, що часто люди не звертають увагу на дискомфорт, що виникає в животі, вважаючи, що все пройде, само собою.

Симптоми, при появі яких необхідно відразу ж звернутися до гастроентеролога:

 • відчуття гіркоти у роті, печія;
 • ривала і часто повторюється гикавка;
 • часта відрижка, нудота, блювота;
 • розлади стільця;
 • періодичні болі колючого характеру в черевній або грудній області;
 • розлад ковтання;
 • наявність крові або слизу в калі;
 • різке зниження або набір ваги.

Методи діагностики:

Для постановки діагнозу використовується комплекс методів, серед яких лабораторні та інструментальні дослідження.

До лабораторних відносяться:

 • Аналіз крові. Оцінка основних показників крові допомагає визначити наскільки правильно функціонує організм, на ранньому етапі виявити запалення, зробити висновки про стан органів.
 • Аналіз калу. Екскременти людини дають дуже важливу інформацію про стан кишечника, жовчного міхура, підшлункової. Стан калу дозволяє визначити наскільки правильно відбувається процес перетравлення їжі, на якому етапі відбувається збій. Також аналіз дає інформацію про наявність сторонніх організмів – глистів, найпростіших, інших паразитів.
 • Аналіз шлункового соку. Необхідний для оцінки секреторної функції організму, стану слизових оболонок.
 • Аналіз вмісту дванадцятипалої кишки. Допомагає визначити наскільки правильно функціонує жовчовивідна система.

 

До інструментальних методів належать:

 • Ендоскопічне дослідження. Ендоскопія передбачає огляд внутрішніх поверхонь порожнистих органів – стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, товстого кишечника. Під час проведення ендоскопії можна також взяти зразок тканин для дослідження.
 • ХПГ. Ендоскопічний метод обстеження панкреатичних і жовчних протоків. Поєднує фіброгастродуоденоскопію і рентген з контрастною речовиною.
 • Ректороманоскопія, колоноскопія. Обстеження ендоскопічне, проводиться для вивчення нижніх відділів кишечника.
 • УЗД. Це простий, безпечний, універсальний і дуже інформативний метод. Допомагає визначити стан тканин, розміри і розташування органів. Без ультразвукового дослідження не обходиться постановка діагнозу в гастроентерології.
 • Рентгенівське дослідження. Може проводитися з контрастною речовиною, для точної візуалізації стравоходу, шлунка, кишечника.
 • КТ. Комп’ютерна томографія – сучасний метод з високою інформативністю, що дозволяє отримати докладні зрізи будь цікавить.
 • Радіоізотопне дослідження. Застосовується для діагностики захворювань печінки, системи жовчовиділення, роботи підшлункової залози та інших органів.

Радіоактивні препарати здатні концентруватися в різних тканинах організму. На реєстрації характеру накопичення речовини заснована радиоизотопная діагностика.

При наявності гострого порушення травлення, що супроводжується прискореним серцебиттям, загальною слабкістю і різким падінням артеріального тиску потрібно терміново надати пацієнтові невідкладну медичну допомогу і виявити причини такого стану.

Відділення гастроентерології клінік « Евмакс » готове надати медичну допомогу будь-якого виду пацієнтам з проблемами шлунково-кишкового тракту. Досвідчені лікарі оперативно встановлять причини виникнення таких патологій, поставлять точний діагноз і призначать правильне лікування за індивідуальними показниками.

Як проходить прийом у гастроентеролога

На первинному прийомі лікар-гастроентеролог збирає анамнез, уточнює інформацію щодо заяв, про харчування, спосіб життя, місце роботи і робочих умовах.

Добре, якщо пацієнт веде щоденник харчування – це безцінна інформація для лікаря, на основі якої можна виокремити харчові алергени (якщо вони є) і виявити фактори, що негативно впливають на стан шлунково-кишкового тракту.

Після бесіди лікар-гастроентеролог проводить огляд шкірних покривів, пальпацію черевної області, оглядає мову і порожнину рота. Отримавши уявлення про стан пацієнта, доктор обговорює план необхідного обстеження.

Високоінформативні методи діагностики, які застосовуються в клініці “Євмакс”, дають можливість виявляти хворобу на ранній стадії і негайно приступати до медикаментозного або хірургічного лікування.

З метою полегшення стану пацієнта для купірування синдрому при сильному болі відразу пропонується схема лікування.

Для постановки правильного діагнозу лікарі-гастроентерологи клініки “Євмакс» використовують широкий спектр різних досліджень.

У нас проводяться ендоскопічні, ультразвукові, функціональні і рентгенологічні дослідження органів шлунково-кишкового тракту.

Звичайна гастроскопия або ФГС (фіброгастроскоп) – це обстеження, при якому обстежується тільки шлунок. У нього, через стравохід, вводиться зонд з відеокамерою. Він гнучкий, оснащений джерелом світла, тому лікар може оцінити стан слизової шлунка максимально докладно і точно.

Після огляду зонд витягують тим же шляхом, яким його вводили. Даний метод дозволяє виконати не тільки діагностику, а й деякі нескладні маніпуляції.

Наприклад, зробити біопсію для проведення подальшого дослідження в лабораторії, видалити поліпи в шлунку, зупинити кровотечі судин.

Зробити ФГДС можна для вивчення не тільки стану шлунку, а і дванадцятипалої кишки. Дане обстеження також виконується за допомогою зонда, але він вводиться далі – в кишечник.

ФГДС шлунка і дванадцятипалої кишки дозволяє виявити проблеми в жовчовивідних шляхах, оцінити стан слизової обстежуваних органів. Призначають діагностику при підозрах на гастродуоденіт, а також при наявності новоутворень в дуоденум.

При ЕГДС (езофагогастродуоденоскопія) проводиться огляд слизової всіх верхніх відділів шлунково-кишкового тракту. За допомогою цього методу береться матеріал з шлунка, щоб перевірити там наявність хелікобактер пілорі. Лікар обстежує не тільки шлунок, дванадцятипалу кишку, а й стравохід.

Хелікобактер пілорі – це мікроорганізм, який паразитує в людському організмі і може стати причиною розвитку цілого ряду захворювань шлунково-кишкового тракту (шлунково-кишкового тракту).

Для того щоб виявити цю бактерію в організмі, встановити її вплив на поточний стан хворого і призначити адекватне лікування, необхідно зробити тест на хелікобактер.

Хелик-тест – це неінвазивний діагностичний метод дослідження, за допомогою якого встановлюють наявність в організмі бактерії хелікобактер пілорі. Тест призначений для первинної діагностики, а також для контролю проведеного лікування і оцінки його ефективності.

Статистика ВООЗ свідчить про зростання кількості злоякісних новоутворень шлунково-кишкової системи людей у ​​всьому світі, тому після досягнення 45-річного віку рекомендовано регулярно проходити профілактичну ЕГДС, ціна якої багаторазово менше витрат на лікування.

Для запису до гастроентеролога Київ медичного центру Євмакс скористайтеся телефонами, зазначеними на сайті.

Також можна записатися на прийом, дізнатися розклад гастроентерологів або ціну платних медичних послуг центру, використовуючи форму зворотного зв’язку.

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!