Фолікулярна кіста: симптоми, діагностика, лікування Київ

У дівчат з порушеннями гормонального фону, функцій яєчників часто діагностується фолікулярна кіста яєчника. Патологія характеризується розвитком освіти на одному з яєчників. Виникає це доброякісна пухлина в результаті відсутності розриву домінантного фолікула в одному циклі. Чи несе в собі небезпеку фолікулярна кіста?

Загальні відомості про фолікулярної кісті

Фолікулярні кісти належать до доброякісних утворень, що виникають в результаті відсутності овуляції. Так, чи не лопнув домінантний фолікул починає наповнюватися рідиною, і перетворюватися в кісту. Така освіта може досягати 10 в діаметрі.

Так як домінантний фолікул формується тільки в одному яєчнику, кіста завжди одностороння. Збільшення кісти відбувається за рахунок скупчення великої кількості рідини. Таке новоутворення в 80% випадків діагностується у дівчат репродуктивного періоду. Набагато рідше формуються фолікулярні кісти під час клімаксу.

У більшості випадків фолікулярні кісти ліквідуються самостійно. Такий дозвіл відхилення відбувається протягом 1-3 місячних циклів. А 95% випадків жінка і не підозрює про наявність такого утворення.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Причини формування фолікулярної кісти

Кіста фолікулярна завжди формується на тлі порушення функцій яєчників і ендокринної системи в цілому. Вона носить виключно гормональний характер. Так, відсутність овуляції обумовлюється підвищеним виробленням естрогену. Фолікул стає дуже щільним, і яйцеклітина не може вийти з нього.

Рідкісні випадки ановуляторних циклу можуть бути спровоковані стресами, перенапруженням (фізичним, емоційним, розумовим). Також, фолікулярна кіста виникає на тлі таких відхилень і факторів:

 • аборти;
 • важкий перебіг вагітності;
 • запальний процес в яєчниках;
 • синдром полікістозу яєчників;
 • синдром мультіфоллікурних яєчників;
 • тривалий прийом оральних контрацептивів;
 • інфекції, що передаються під час статевого акту;
 • гіперстимуляція яєчників перед ЕКО;
 • захворювання з боку ендокринної системи.

Рідко фолікулярна кіста діагностується у новонароджених дівчаток. Причиною такого патологічного стану є гормональний фон організму матері в період виношування плоду. Все той же підвищений рівень естрогену – основний фактор, що впливає на формування кісти у дитини.

Симптоматика захворювання фолікулярної кісти

Фолікулярні кісти маленьких розмірів (до 5 см в діаметрі) не володіють симптоматикою. Виявити таку кісту можна тільки при ультразвуковому дослідженні органом малого таза. Коли кіста досягає 8-10 см в діаметрі, дівчина може скаржитися на такі прояви:

 • ниючий біль внизу живота;
 • менструальні порушення (затримка, надмірно часті менструальні кровотечі);
 • надмірні вагінальні виділення (прозорі);
 • кровотечі, які не залежать від циклу.

Больовий синдром часто виникає в другій фазі циклу. Дискомфорт посилюється після статевого контакту, в момент фізичних навантажень. Навіть різкий рух може викликати біль, що віддає в поперек.

Небезпека фолікулярних кіст полягає в тому, що вони можуть перейти в персистирующие. Такий стан характеризується постійною відсутністю овуляції. Отже, фолікулярна кіста стає причиною жіночого безпліддя.

Кісти великих розмірів можуть перекручуватися, що провокує розриви їх оболонок. Це призводить до некрозу тканини овариальной, апоплексії або внутрішньої кровотечі. Щоб уникнути таких наслідків, обов’язково відвідайте наш медичний центр. Кваліфікований персонал проведе повноцінну діагностику. А доктор гінеколог рекомендації щодо вирішення проблеми.

Методи діагностики захворювання фолікулярної кісти в клініці "Евмакс" Київ

Існує три основні методи діагностики фолікулярної кісти:

 • ультразвукове дослідження;
 • лапароскопія;
 • ехографія.

Достовірні результати можна отримати при проведенні УЗД. Якщо доктор при цьому використовує доплер, вдається встановити точні розміри кісти, визначити її межі. Такий метод дослідження виявлення фолікулярні кісти мінімальних розмірів.

Максимальної інформативністю володіє дослідження органів малого таза за допомогою лапароскопії. Малоінвазивне хірургічне втручання дозволяє не тільки виявити кісту, але і тут же її видалити.

Досвідчені фахівці нашої клініки можуть встановити наявність фолікулярної кісти середніх і великих розмірів при гінекологічному огляді на кріслі. Вона відчувається при пальпації нижній, передній частині живота.

Способи лікування фолікулярної кісти в клініці "Евмакс" Київ

Кісти маленьких розмірів (до 5 см) в лікуванні не потребують. Вони самоліквідуються за 1-3 циклу. Якщо ж зникнення кісти не відбувається, вона починає збільшуватися в розмірах. У таких випадках лікар може призначити прийом:

 • гормональних препаратів;
 • оральних контрацептивів;
 • вітамінів;
 • протизапальних засобів;
 • гомеопатичних препаратів.

Персистирующая фолікулярна кіста великих розмірів потребує хірургічному видаленні. Операція полягає в проведенні лапароскопії. Під час видалення кісти доктор виробляє резекцію яєчників, щоб уникнути рецидивів. Метод лікування, препарати визначає доктор тільки після збору анамнезу, отримання результатів УЗД.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери