Фіброміома матки: симптоми, діагностика, лікування Київ

Фіброміомою матки називається доброякісне новоутворення, яке повністю залежить від гормонального фону. Так, при гормональному збої починають формуватися вузли, що складаються зі сполучної і м’язової тканини. Примітно, що фіброміома матки не схильна до переродження в злоякісне утворення. Але, вона може рости, і досягати гігантських розмірів.

Причини формування вузла фіброми матки

Фіброміома вражає велика кількість жінок репродуктивного віку. Так, міоми незначних розмірів діагностуються у дівчат від 30 до 55 років. Пов’язано це з різними гормональними змінами. У період клімаксу відбувається зниження синтезу естрогенів, що і дає поштовх до розвитку фіброміоми.

У половини пацієнток даний стан вимагає простого спостереження. Адже фіброміома може самоліквідуватися. Якщо відзначається прогресія, активне зростання, потрібне видалення фіброміоми матки.

У фахівців все ще немає єдиної думки з приводу першопричини розвитку вузла. До провокуючих чинників можна віднести наступні такі ситуації:

 • Велика кількість абортів;
 • Відсутність родової діяльності до 30 років;
 • Безконтрольний тривалий прийом оральних контрацептивів, гормональних засобів;
 • Хронічні запальні, інфекційні захворювання органів малого таза;
 • Родові травми;
 • Кісти яєчників;
 • Генетична схильність;
 • Негативний вплив сонячних променів.

Швидкість зростання вузла збільшується з віком. Вже до 45 років у деяких діагностується гігантська фіброміома матки. Видалення новоутворення хірургічним шляхом обов’язково. У зону ризику потрапляють жінки з будь-якими ендокринними порушеннями (особливо ожирінням), ендометріоз, порушенням обмінних процесів в організмі.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Прояви маткової фіброміоми

У більшості випадків фіброміома невеликих розмірів ніяк себе не проявляє. І довгі роки жінка може і не підозрювати про наявність патології. Больовий синдром може повністю бути відсутнім або бути слабовираженним. Так, вузол діагностується лише при плановому огляді або проходженні УЗД.

Але, все ж, для фіброміоми є ряд властивої симптоматики:

 • Больові відчуття внизу очеревини;
 • Виділення крові в середині циклу;
 • Часті позиви до сечовипускання;
 • Підвищення температури тіла до 37,4 градусів;
 • Больові відчуття в ногах.

Якщо вузол формується не в тілі матки, а в області її шийки, з’являються кров’янисті виділення під час статевого акту. Щоб уникнути ускладнень і необхідності оперативного втручання, потрібно проходити регулярні обстеження у лікаря раз в 6 місяців. Відвідавши нашу клініку, фахівець гінеколог проведе повне обстеження, і проконсультує з будь-якого питання, що хвилює питання.

Ускладнення при фіброміомі матки

Незважаючи на те, що патологія не призводить до злоякісного переродження, вона має ряд серйозних ускладнень. До таких можна віднести:

 1. Вузловий некроз. Коли новоутворення перестає забезпечуватися кров’ю, запускається процес омертвіння тканин. В такому стані жінка відчуває сильний біль, нудоту, блювоту. Якщо не видалити некротичний вузол, можливий навіть летальний результат.
 2. Процес нагноєння. В процесі змертвіння тканин може виникати і процес нагноєння. У найкоротші терміни розвивається сепсис.
 3. Перекручення вузла. Дуже часто зустрічається навіть при маленьких фіброміомах. Основною ознакою цього стану є різкий больовий синдром в області нижньої частини живота.

Медикаментозне лікування фіброміоми матки в клініці Евмакс Київ

На сьогоднішній день більшість докторів дотримуються консервативних методів лікування даної патології. Так, фіброміома матки, операція на якій зовсім не обов’язкова, може зникнути при прийомі спеціальних медикаментозних препаратів. Так, доктор підбирає жінці гормональні засоби, які нормалізують рівень естрогену в крові.

Тривалість гормональної терапії становить 6-12 місяців. Препарат, нагромадившись в організмі, почне свою дію. У 90% вже через рік після закінчення прийому таблеток фіброміома матки повністю зникає, без операції.

Якщо жінка перебуває на порозі менопаузи, доктор може порадити просто спостереження. Коли функція яєчників і фолікулярний запас знижується, припиняється і кровопостачання пухлини. Маленькі вузли розсмоктуються самостійно.

Гормональна терапія показана в таких випадках:

 • Молодий вік;
 • Маленькі розміри пухлини;
 • Повільне зростання новоутворення;
 • Нормальні, незмінені форми матки.

Прийом гормональних засобів протипоказано пацієнткам, які страждають від варикозу, діабету, гіпертонії.

Операція з видалення фіброміоми матки

Оперативне втручання при даному захворюванні не передбачає повне видалення матки. Видаляється лише новоутворення (якщо воно не проросло вглиб тканин матки). У більшості випадків використовується міомектомія. Так, усувається тільки пухлина.

Варто відзначити, що хірургічне видалення не гарантує відсутність рецидивів. Також, хірург може використовувати метод емболізації. У цьому випадку проводиться закупорка судин, які живляться вузол кров’ю.

В цілому, операція потрібна при:

 • Великих розмірах пухлини;
 • Шеечном освіті;
 • Регулярних, сильних кровотечах;
 • Перекручуванні ніжки;
 • Пухлинах яєчників;
 • гіперплазії;
 • Зростанні пухлини в період клімаксу.

Так, операція (фіброміома матки видаляється) застосовується не для всіх. Доктор враховує не тільки результати аналізів і УЗД, але і вік пацієнти, індивідуальні побажання.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери