Фіброма матки: симптоми, діагностика, лікування Київ

Кожна друга жінка у віці після 40-45 років чує діагноз фіброма матки. А що таке фіброма матки? Фібромою називається доброякісна пухлина, що розвивається на матковій м’язовому шарі. Пухлина складається з сполучної тканини і її волокон. Може рости як в матці, та й в просвіті шийки матки. Розвивається новоутворення з фіброзних вузлів. Як же боротися з патологією?

Фіброма матки: що це?

Пухлина по типу фіброми може виникати в будь-якому органі. Найчастіше вона зустрічається в порожнині яєчників, молочних залоз, матки, на шкірних покривах. У матці фіброма зустрічається як одинична, так і у вигляді скупчення вузлів.

Фіброма матки може розвинутися у жінок будь-якого віку. Так, патологія діагностується у кожної п’ятої дівчини у віці 20 років. Від фіброми страждає кожна четверта жінка у віці до 30 років, і кожна друга – після 40 років.

Залежно від місця розташування, фіброми класифікуються за такими видами:

 • інтрамуральна – формується в м’язовому матковій шарі;
 • подслизистая – розростається в порожнині матки на ендометрії;
 • субсерозна – розростається назовні, в серозну область;
 • межсвязочно – формується в області підтримують маткових зв’язок;
 • паразитарна – кріпиться до шийки матки і сусіднім органам.

Визначити тип фіброми, стадію її розвитку може тільки лікар при огляді та взяття матеріалу на дослідження. Медичні послуги будь-якого роду в нашій клініці може отримати кожна жінка. Допомогу надають тільки досвідчені, висококваліфіковані фахівці.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Причини розвитку фіброми матки

На сьогоднішній день етіологія даного захворювання все ще вивчається. Але, встановлено зв’язок фіброми з гормональними збоями, спадковим фактором. Так, нерідко фіброма встановлюється у жінок, з підвищеною чутливістю до естрогенів.

У зв’язку з цим, фіброма ніколи не зустрічається у дівчат, до періоду становлення щомісячного циклу і статевого дозрівання. Також, ризик розвитку патології значно знижується у жінок в період клімаксу.

Сприяти розвитку пухлини матки можуть пізніше становлення місячних (після 14 років), аборти, відсутність пологів у жінок старше 30 років. Вплинути на формування фібромниезахворювання вузлів можуть діагностичні вискоблювання.

До можливих причин розвитку фіброми матки відносять і такі чинники:

 • гінекологічні операції;
 • ускладнена родова діяльність;
 • інфекційні, запальні захворювання сечостатевої системи;
 • застосування оральної контрацепції;
 • дисфункція яєчників;
 • дисфункція ендокринної системи;
 • нерегулярність статевого життя;
 • цукровий діабет;
 • низька фізична активність;
 • стреси;
 • патології з боку серцево-судинної системи.

Також вченими встановлено, що дівчата негроїдної раси частіше страждають від фіброми матки, ніж європейські жінки. Активне зростання пухлини спостерігається під час посиленого вироблення естрогену – в період вагітності. Вже після пологів фіброзні вузли набувають свій первісний стан. А в момент настання клімаксу пухлина зупиняється в рості, і зникає зовсім.

Ознаки фіброми матки

Початкова стадія розвитку фіброми рідко має характерну симптоматикою. Лише кожна четверта дівчина з патологією скаржиться на прояви. Симптоматика залежить від декількох факторів – віку пацієнтки, стадії розвитку опухли, місця розташування фіброми, наявності супутніх патологій.

На наявність аномалії можуть вказувати такі ознаки:

 1. Рясні місячні, маткові кровотечі. При фиброме нерідко спостерігається розростання ендоментрія. Це наводить до рясних і тривалих місячним. Крім цього, маткові кровотечі можуть носити ациклічності характер. З-за розширення вен в матці повністю порушується менструальний цикл.
 2. Больовий синдром. У міру зростання освіти жінки відчувають біль в області матки. Фіброма великих розмірів характеризується ознаками гострого живота, підвищенням температури тіла. Больовий синдром може бути як постійним, ниючим, так і різким гострим. Під час менструацій відзначаються переймоподібні больові відчуття. Вони можуть віддавати в анальний прохід, спину, стегна.
 3. Дисфункція сусідніх органів. Через що чиниться тиску фіброми на сусідні органи, спостерігається їх дисфункція. Так, серед симптоматики фіброми виділяють нетримання сечі, часті позиви в туалет, запори, гідронефроз нирок, метеоризм.
 4. Безпліддя. Так як зростання фіброми залежить від гормонального фону, захворювання нерідко стає причиною безпліддя. Неможливість завагітніти може бути пов’язана з розростанням фіброзних вузлів в порожнину маткових труб.

Якщо ви помітили один з ознак, радимо відвідати нашого фахівця-гінеколога. Адже своєчасне виявлення захворювання гарантує повне вилікування.

Методи лікування фіброми матки в клініці Евмакс Київ

Метод лікування фіброми матки визначається з урахуванням розмірів освіти, його розташування і віку пацієнтки. Так, консервативні методи лікування підходять при початковій стадії розвитку фіброми. У деяких ситуаціях (при розвитку фіброми не більше 5 тижнів), терапія зовсім не потрібна. Досить спостерігатися у гінеколога кожні 3 місяці, стежити за динамікою.

Якщо діагностовано велика фіброма матки, операція обов’язкова. Хірургічне видалення призначається, коли освіту старше 3 місяців, і стрімко збільшується. При цьому, збереження репродуктивної функції можливо. Зовсім не обов’язково повністю видаляти матку. Спосіб терапії вибирає доктор, виходячи з індивідуальних особливостей організму хворий.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери