Ерозія шийки матки: симптоми, діагностика, лікування Київ

Ерозією шийки матки називається порушення слизової оболонки органу будь-якого характеру. Це можуть бути хімічні, механічні, вроджені пошкодження і аномалії формування епітелію. Ерозія шийки матки часто діагностується у дівчат дітородного віку. Уникнути розвитку такої патології можна тільки при регулярному огляді у гінеколога. Зробити це можна в нашій клініці, де працює висококваліфікований персонал.

Загальні відомості про ерозію матки

Ерозія матки є виразковим захворюванням з ураженням слизової оболонки органу. Як і більшість інших гінекологічних патологій, ерозія ніяк себе не проявляє довгі роки. Якщо патологія носить хронічний характер, вона провокує рубцювання тканин, хронічне запалення, формування поліпів і кіст.

Ерозії шийки матки з’являються в результаті впливу зовнішніх і внутрішніх факторів. Мікрофлора перестає нормально реагувати на кислотність, патогенні мікроорганізми. Через це починають формуватися дрібні ранки.

Справа в тому, що шийка не володіє бар’єрним шаром, і приймає на себе будь-які бактерії і віруси. Деякі види ерозій самостійно загоюються через пару тижнів після поразки. Але, є й такі, які розвиваються, вражають велику частину епітелію.

Поняття ерозії велике. Що ж стосується гінекологічної патології, ерозія шийки ділиться на такі види:

 1. Вроджена. Виникає через вроджену патологію зміщення цервікального епітелію. Захворювання діагностується в період статевого дозрівання. Як правило, гострої симптоматикою не володіє.
 2. Справжня. Уражаються всі шари епітелію шийки. Ерозія стає видною вже при первинному огляді із застосуванням гінекологічного дзеркала. Виявляється у вигляді незначних, кров’яних виділень.
 3. Хибна (псевдоерозія). Найбільш зустрічається патологія серед жінок. Ерозія не кровоточить, а поверхню пошкодженого епітелію рівна, без горбів. Хибна виразка знаходиться в стадії загоєння. Але, ризик інфікування бактеріями і вірусами зберігається.

Також, за своїм розвитком виділяють ерозії ектропіон, ендометріоз, лейкоплакія. Про особливості перебігу захворювання детально розкажуть лікарі нашого медичного закладу.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Причини виникнення ерозії шийки матки

Етіологія даного захворювання до кінця не досліджена. Причин появи ерозії може бути багато. У деяких дам патологія є вродженою, і проявляє себе тільки в період початку статевого життя. Основною причиною придбаної ерозії є запальний процес – вагініт або ендоцервіцит.

Запалення будь-якого іншого характеру теж призводить до порушення структури клітин епітелію шийки матки.

Серед інших поширених «провокаторів» патології відзначають такі:

 • порушення гормонального фону;
 • період статевого дозрівання;
 • інфекційні захворювання сечостатевої системи;
 • зниження місцевого імунітету;
 • захворювання, що передаються статевим шляхом;
 • механічні пошкодження (операції, пологи, аборти).

Ще одна причина, в результаті чого розвивається ерозія шийки матки – психосоматика. Через стреси, нестабільного психо-емоційного знижується місцевий імунітет. За рахунок цього починають активно розвиватися патогенні мікроорганізми, що провокують запалення і утворення виразок.

Як розпізнати ерозію матки?

У 95% випадків ерозія шийки не проявляє ніякої симптоматики. Патологія визначається тільки при плановому гінекологічному огляді з використанням йодного розчину. Деякі пацієнти скаржаться на конкретні прояви.

Так, на ерозію можуть вказувати слизові виділення з кров’яними домішками. Ці виділення ніяк на схожі з місячними, і виникають після фізичної активності, статевого контакту.

Серед інших ознак, фахівці відзначають таку симптоматику:

 • біль внизу живота;
 • дискомфорт під час статевого контакту;
 • запальний процес;
 • погіршення загального самопочуття;
 • густі білі виділення без специфічного запаху.

Методи лікування ерозій шийки матки в клініці Евмакс (Київ)

Спосіб лікування підбирається фахівцем після повноцінного обстеження дівчини. Існують такі варіанти терапії:

 • заморожування ерозії шийки матки;
 • терапія лазером;
 • вплив радіохвилями;
 • коагуляція хімічна;
 • диатермокоагуляция.

Радіохвильове лікування є найшкідливішим. При такому хірургічному втручанні немає безпосереднього контакту з органом. Але, не всі клініки мають подібним обладнанням. Це ж стосується і лазерного лікування ерозії.

Найпоширеніший і безпечний метод – заморожування (кріотерапія). Великі виразки піддаються впливу рідким азотом, що не дає ерозії поширюватися. Повне відновлення після лікування настає вже через місяць. У цей період дівчині потрібно утримуватися від інтиму і фізичних навантажень.

Доктора нашої клініки допоможуть підібрати найбільш відповідний метод лікування кожній жінці індивідуально. При цьому будуть враховуватися не тільки результати діагностики, а й особисті побажання пацієнтки, планування вагітності. Про кожного з методів терапії докладно розповість доктор.

Послуги гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери