Цистит у жінок: симптоми, діагностика, лікування Київ

Циститом називається запальний процес на слизовій сечового міхура. Цистит має гостру або хронічну форму. найчастіше на цю недугу страждають саме жінки. Встановлено, що кожній другій дівчині знайома гостра форма циститу. Чому ж так відбувається? Від чого цистит у жінок?

Що таке цистит у жінок?

Цистит у жінок є однією з найбільш поширених хвороб в урології та гінекології. Фахівці встановили, що патологія, частіше за все, спостерігається у молодих дівчат, які ведуть регулярне статеве життя. Так, в зону ризику потрапляють жінки 20-40 років.

Також, обережним варто бути жінкам в період настання менопаузи. Гормональна перебудова впливає на сечостатеву систему, місцевий і загальний імунітет.

Циститу схильні і дівчатка від 4 до 10 років. Так, патології у дівчаток зустрічається в 4 рази частіше, ніж у хлопчиків. Пов’язано це зі будова статевих органів. Жіноча уретра набагато коротше чоловічий. Тому, скупчення всіх бактерій відбувається швидше.

При відсутності адекватного і своєчасного лікування гострий цистит переходить в хронічну форму. Про хронічну патологію доводиться говорити тоді, коли моменти загострення зустрічаються частіше 2 разів на рік. Хронічною формою циститу страждають 23% представниць слабкої статі.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
Консультация врача невролога Киев невропатолог Киев клиника Евмакс-min
Клиника Евмакс Киев-min
Капильница Киев цена-min
Частный центр вакцинации Киев клиника Евмакс -min
Урологическая частная клиника Евмакс уролог андролог Киев-min
Детский врач педиатр Киев частная клиника Евмакс-min

Основні причини розвитку жіночого циститу

Основна причина розвитку циститу – інфекція. Адже патологія носить переважно інфекційний (бактеріальний) характер. За рахунок безпосередній близькості тонкого і короткого сечівника до піхви і анального отвору, проникнення інфекції полегшується.

Найбільш частим збудником жіночого циститу виступає кишкова паличка (в 95% всіх випадків). Серед інших причин розвитку хвороби можуть бути такі патології:

 • вульвит;
 • кольпіт;
 • кандидоз;
 • уретрит;
 • мікоплазмоз;
 • гонорея;
 • трихомоніаз;
 • хламідіоз;
 • Генітальний туберкульоз.

Загострення інфекції настає при переохолодженні, початку менструального циклу, статевого життя. Викликати загострення може навіть раціон харчування. Так, занадто гостра їжа збільшує популяцію патогенних мікроорганізмів.

Ще одним фактором, що провокує цистит у жінок, є захворювання нирок, сечового міхура. Іноді травми слизової оболонки мочевіка (під час оперативного втручання) закінчуються на хронічний цистит.

Як проявляється цистит у жінок?

Гострий цистит має яскраву симптоматику, яка виявляється практично відразу після впливу провокуючого фактора. Так, для циститу є характерними такі три ознаки:

 • Дизурия.
 • Біль при сечовипусканні.
 • Лейкоцитурия.

За рахунок сильного запалення розвиваються розлади сечовипускання. В першу чергу при циститі у жінок частішають позиви до сечовипускання. При цьому необхідно прикладати фізичні зусилля для того, щоб випорожнитися. До всього іншого додаються такі симптоми: печіння, біль, свербіння.

Процес наростання симптоматики стрімкий. Буквально кожні 15-30 хвилин дівчина потребує сечовипусканні. Нерідко спостерігається нетримання сечі. Хворобливі відчуття виникають як на початку, так і в кінці сечовипускання. Після цього деякий час зберігається печіння. При гострому циститі у маленьких дівчаток може виникати затримка сечі через страх перед сильним болем.

Через зміни якісних показників сечі і крові запалення супроводжується підвищенням температури тіла. Підступність циститу у жінок полягає в тому, що захворювання носить рецидивуючий характер. При частих нападах, частіше ніж 2 рази на рік, можна говорити про хронічному циститі.

Щоб не допустити розвитку хроніки, важливо відразу ж після появи першої симптоматики зайнятися лікуванням. У стінах нашого медичного центру кожна дівчина може отримати кваліфіковану допомогу як гінеколога, так і уролога. Фахівці допоможуть вирішити будь-яку проблему.

Методи лікування циститу в клініці Євмакс (Київ)

Для лікування циститу у дівчат потрібні спільні дії уролога і гінеколога. Для усунення симптоматики гострого циститу досить одного тижня. Для цього призначаються препарати (антибіотики) наступних груп:

 • Фосфоміцин;
 • нітрофурани;
 • Фторхіноли;
 • Цефалоспорини.

Якщо в процесі діагностики виявляються бактерії певного ряду, призначаються відповідні кошти: противірусні, протимікробні, прітівогрібковие. Щоб усунути больовий синдром використовують препарати типу Диклофенак. Добре справляються з болем при циститі спазмолітики.

Серед додаткових коштів в терапії циститу використовують фітопрепарати. В основному це трав’яні чаї (спориш, брусниця, хвощ, мучниця). В період лікування важливо дотримуватися дієтичний раціон харчування, утримуватися від статевих зв’язків.

При частих рецидивах лікар може призначити спеціальні процедури в доповненні до медикаментозної терапії. Це можуть бути УВЧ, іонофорез, індуктотермія, магнітотерапія. Все залежить від ступеня тяжкості перебігу недуги, віку пацієнтки, наявності супутніх захворювань.

Гінекологічне відділення

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери