Алергологія

У медицині над алергією борються два напрямки алергологія та імунологія. Перша вивчає всі типи алергії і конструює систему щодо усунення симптомів і близьких захворювань (профілактика, діагностика та лікування).

Алергія вважається імунної патологією. Вона проявляється під час підвищення чутливості від різного роду подразників.

Спеціаліст в цій області зобов’язаний знати і імунологію. До захворювань в цій сфері відносять деякі патології, під час них імунітет людини, який спрямований на захист організму від сторонніх чинників. Найчастіше вони провокують інфекцію, і заражає весь організм. У цьому процесі розвиваються відхилення в тканинах і органах. Клінічна імунологія вивчається інфекції, походження яких пов’язане з відступами від норми в імунітеті. У такі захворювання входить і алергія в різних її проявах. Імунодефіцити супроводжуються ослабленням імунітету людини, яке відбувається в результаті малої кількості антитіл. Аутоімунні і аутовоспалітельние захворювання також відносяться до даної області.

Що таке алергія?

Як згадувалося вище, алергія супроводжується станом імунної системи, при якому всі механізми, що відповідають за імунітет стають більш рухливими. Так провокується відповідь організму на зовнішні подразники. У медицині їх називають «алергенами». Вони не завдають шкоди більшості людей, але для організму залежного від алергії вони є небезпечними. Така імунна система реагує на подразники і виробляє антитіла, які допомагають впоратися з проблемою. Найчастіше до таких шкідливим елементам відносять шерсть тварин, пилок квітів, пил. Якщо ви відчули один із симптомів, варто записатися до алерголога в Києві.

Частная медицинская клиника Евмакс Нивки-min
alergoglog-01
Частный педиатрический кабинет Евмакс-min
Частная клиника Евмакс Киев-min
Педиатрия Киев Частная педиатрическая Клиника Евмакс-min
Педиатрическая клиника Евмакс Киев -min
18-171631

Які причини і симптоми алергії бувають?

До основних показників, що відповідають за реакцію організму на подразники відносяться:

 • знаходять в повітрі алергени, до них відносяться пилок деяких рослин, шерсть тварин, кліщі та грибок;
 • деякі продукти харчування, для кожного вони різняться. Це може бути як рослинного походження, так і тварини;
 • отрута комах при укусі, найчастіше це бджоли або оси;
 • алергени, що знаходяться в медичних препаратах;
 • матеріали, які залишають роздратування на шкірі.

Ознаки алергії є відповіддю організму на алергени. Імунна система виробляє хімічні медіатори для захисту. Найчастіше від цього страждають наступні частини тіла:

 • слизова носа. До ознак алергії відносяться закладений ніс, набряк слизової, чих і поява рідини;
 • запалення і набряк нижніх дихальних шляхів. Присутній утруднення дихання з задишкою;
 • запалення слизової оболонки ока. Супроводжується свербінням, набряком, почервонінням і рясним виділенням рідини;
 • подразнення шкіри. Можуть з’явитися дрібні пухирі, почервоніння, сухість. Найчастіше супроводжується свербінням.

Разом з цим можуть проявитися ознаками алергії та в інших частинах тіла, наприклад в роті і в горлі. Набрякає слизова або мову. На скільки сильно організм реагує на подразники, залежить від індивідуальних особливостей людини. У нього можуть бути легкі почервоніння, або анафілактичний шок, який може привести до летального результату.

Алергія людини на нікель найчастіше наслідок контактного дерматиту. Вона з’являється в результаті застосування метричної біжутерії або інших еліментов з метала. Але, це не єдине джерело виникнення алергії на нікель. Вона може бути спровокована при торканні до повсякденних предметів, найчастіше ними є ключі і дверні ручки.

У дітей також розвинена алергія на харчові продукти, в більшості випадків на курячі яйця. Це супроводжується кропив’янкою, нудотою, набряком дихальних шляхів.

Діагностика і ведення алергічного хворого

Алергологи в Києві для того, щоб встановити точний діагноз, виконують аналіз крові і беруть проби з шкіри. Так можна встановити чи дійсно у людини алергія.

До найбільш вживаним в медицині способам визначення чутливості до подразників організму в клініці Евмакс відносять такі методи:

 • Прік-тест. Даний метод використовується для визначення алергії на продукти харчування. В епідерміс вставляє шприц в якому знаходяться подразники для даного організму. Протягом 15-30 хвилин на шкірному покриві повинні утворитися почервоніння або інші ознаки алергічної реакції. У разі якщо даний тест не показав ніякої реакції організму, а підозри на певний продукт все ж є, можна застосувати додатково «прик плюс прик» тест. В даному випадку необхідно використовувати свіжі продукти, а не розведені з розчином.
 • Патч-тест. Проходження даної процедури покаже, як організм реагує на нікель. На шкіру пацієнта надівається спеціальний пластир, який включає в себе алергени. Після зняття, при присутності алергії на шкірі повинні залишитися симптоми.
 • радіоаллергосорбентний тест (RAST). При цьому тесті необхідно досліджувати кров пацієнта і знайти антитіла, які будуть говорити про те, що організм бореться з алергенами.

Немає способу, який допоміг цілком вилікувати людину від симптомів алергії. Рекомендується проводити профілактичні дії, які допоможуть організму справитися з поставленим завданням. Найкраще в даному випадку допоможе відсторонення від подразників. Але в деяких випадках людина не зможе це зробити, наприклад, з алергенами знаходяться в повітрі, які були згадані вище.

Однак лікування алергії може супроводжуватися прийомом ліків, які допоможуть знизити симптоми. Їх застосовують як всередину в ніс або в рот, або намазати на шкіру крем. Існують препарати для лікування, як ознак, так і причин виникнення алергії. В такому випадку краще вивчити імунотерапію. Вона супроводжується збільшенням доз подразника для того, щоб організм став менше реагувати на даний алерген до того моменту, поки імунна система зовсім перестане його помічати.

Якщо ви хочете отримати допомогу кваліфікованого алерголога, звертайтеся в клініку Евмакс, розташовану поблизу районів Оболоні і Подолу.

Зв'язатися з нами

Для отримання безкоштовної консультації по телефону і отримання більш конкретної інформації скористайтеся формою зворотного зв’язку. Наші фахівці зв’яжуться з вами в самий найближчий час!

Наші Партнери